""" JARO 2018 """

22.KOLO

ESPANYOL VÍTĚZEM
 V 1. třídě mají asi hráči futsal radši než ve vyšší soutěži. Všechny zápasy se odehrály. Samozřejmě k tomu přispělo také to, že před posledním kolem nebyl znám vítěz soutěže. Stal se jím Espanyol. Zdolal totiž vysoko Rudou Hvězdu, která přistoupila k utkání lehkovážně. Výhra Bodla nad Malou Velení tak již nic neřešila.V ostatních zápasech se hrálo bez nervů. DC Východ se díky vítězství nad Hezouny posunuli díky lepším vzájemným zápasům až na 8. místo. Bílý Balet zdolal zlepšeným výkonem po přestávce Piráty a skončí šestý. Stado přehrálo Bombers, když bylo efektivnější v koncovce. Česká Kamenice ve svém posledním zápase přehrála Sporing Club. Nejlepším střelcem se stal Martin Kindl (Espanyol) a brankařem Bohumil Fiala (Bodlo).

21.KOLO

SPORTING PŘEKVAPIL LÍDRA TABULKY
 Nižší soutěž asi nikdo nechce vyhrát. Po minulém zaváhaní Bodla tentokrát vedoucí Espanyol remizoval s předposledním Sportingem. Utkání podcenil a přistoupil k němu bez nasazení. Naopak Sporting překvapil a bod si zaslouží. Sahal dokonce po třech. Díky tomuto zaváhání stáhlo Bodlo náskok vedoucího týmu na bod, když zdolalo béčko Bílého Baletu. Nemělo to ovšem vůbec lehké. Soupeř byl favoritu vyrovnaným protivníkem. Poslední skončí Piráti. Proti Stadu neměli šanci. Soupeř byl ve všech směrech lepším týmem. Rudá Hvězda využila toho, že DC Východ odehrál vzájemné utkání jen se třemi hráči v poli k dalšímu výraznému zlepšení skóre. Navíc její kanonýr Svoboda se devíti góly posunul do čela tabulky střelců. Bombers v bezstarostném utkání přestříleli Hezouny. V přímém souboji o čtvrté místo zvítězila Malá Veleň nad Českou Kamenicí, když rozhodla již do přestávky. Hráčem kola byl vyhlášen Vít Mojžíš (Bodlo).

20.KOLO

STATEČNÝ VÝKON MALÉ VELENĚ
 V nižší futsalové soutěži nastala opět změna na čele tabulky. Vedoucí Bodlo totiž padlo se Stadem. Lídr tabulky po celý zápas nenašel klíč k pevné obraně soupeře, nedařila se mu kombinace a překvapivě ztratil tři body. Kaňkou celé sezóny byl duel Hezouni – Rudá Hvězda. Domácí přistoupili k utkání bez jakékoli snahy hrát, bojovat, být soupeři důstojným protivníkem. Dalo by se říci, že zápas bojkotovali. Výsledkem bylo rekordních 30 branek v jejich síti a pokuta za znevážení soutěže. Špatný den měla Česká Kamenice. Začátek duelu s béčkem Bílého Baletu odehrála v počtu 3+1. Obdržela několik gólů a už se do utkání nedostala. Sporting vedl o poločase nad DC Východem 3:0. Druhá půle se mu však tradičně nepodařila, čehož využil soupeř k otočení skóre a zisk tří bodů. Bombers si připsali snadné tři body proti Pirátům, kteří byli tentokrát hlavně v druhém poločase bezradní. Zaváhání Bodla využil Espanyol a vrátil se do čela tabulky, když zdolal Malou Veleň. Ta odehrála celý zápas v počtu 3+1 a příkladným, bojovným výkonem držela ještě pět minut před koncem stav 0:0. Teprve pak se v té době již bezradný favorit prosadil. Za tento výkon byla čtveřice Jiří Minařík, Tomáš Knespl, Matěj Valštýn, Václav Valštýn vyhlášena hráči kola.

19.KOLO

DOČKAJÍ SE PIRÁTI VÍTĚZSTVÍ ?
 Událostí kola je remíza Pirátů s Hezouny. V utkání které se hrálo nejen bez obran, ale snad i bez brankařů padlo osmnáct branek. Piráti opět neudrželi svůj náskok a tak se body dělily. Malá Veleň sice vedla nad DC Východem 3:0 ale v závěru se třásla o vítězství, které udržela hlavně díky svému brankaři Martincovi. Espanyol brzy vedl na béčkem Bílého Baletu 4:1. Pak však rychle i díky chybám svého brankaře o náskok přišel. Remízový stav ovšem trval jen pár sekund a žádné drama se nekonalo. O mnoho více se nadřelo Bodlo, aby zdolalo Bombers. V utkání nebylo lepším týmem, nakonec ale o gól vstřelený minutu před koncem šťastnějším. K bronzu kráčí Rudá Hvězda. Proti Sportingu si připsala povinné vítězství. Stav byl ovšem ještě minutu před přestávkou 1:1. Teprve pak se rozjel gólostroj Hvězdy. Česká Kamenice potvrdila výhodu domácího prostředí, když v bojovném duelu zdolala Stado. Hráčem kola byl vyhlášen Petr Knespl (Česká Kamenice).

18.KOLO

PIRÁTI TRÁPILI BODLO
 V nižší futsalové soutěži nezaváhali vedoucí týmy. Bodlo dle očekávání zdolalo Piráty. Nemělo to však jednoduché. Poslední tým tabulky byl Bodlu zcela vyrovnaným soupeřem, měl dokonce více brankových šancí. Favorita však podržel brankař Fiala. Espanyol zapomněl na nezdary z minulých kol a jasně a suverénně zdolal Stado, když mu načepoval jedenáctku. Hezouni si výrazně zlepšili skóre, když nastříleli bez zájmu hrajícímu Sporting Clubu osmnáct branek. Napínavý duel bez vítěze sehráli béčko Bílého Baletu s DC Východem. Závěrečná remíza je spravedlivá. DC Bombers opět potvrdili, že jsou experti na remízy. Tentokrát dělili body s Českou Kamenicí. Rudá Hvězda vedla po dvou minutách nad Malou Velení 2:0. Soupeř se však nevzdal a ve druhé půli zaslouženě srovnal. V úplném závěru ale dokázala Hvězda strhnout vítězství šťastně na svou stranu. Hráčem kola byl vyhlášen Jakub Mrnka (R. Hvězda).

17.KOLO

DC VÝCHOD NA VÍTĚZNÉ VLNĚ, BODLO DO ČELA
 Potřetí za sebou dokázal zvítězit DC Východ. Úvodní náskok 3:0 proti Stadu sice neudržel, ale v závěru dvěma góly zvrátil duel na svou stranu. Nedaří se Espanyolu. Po druhé remizoval a již nevede tabulku. Remíza s Bombers je zasloužená jelikož soupeř dokázal využít chyb v obraně Espanyolu. Zaváhaní lídra tabulky využilo Bodlo. Po jasné a přesvědčivé výhře nad Hezouny se vrátilo na první příčku. Rudá Hvězda se jen v úvodu trápila s béčkem Bílého Baletu. Od patnácté minuty měla již utkání ve své moci. Česká Kamenice si připsala povinné tři body při domácí výhře nad Piráty. Sporting Club se nesešel k utkání s Malou Velení. Hráčem kola byl vyhlášen Ondřej Radosta (DC Východ).

16.KOLO

ŠOK JARA, PIRÁTI REMIZOVALI S ESPANYOLEM
 Největším překvapením zatímního průběhu soutěže je ztráta bodů vedoucího Espanyolu s Piráty. Lídr tabulky si nedokázal poradit s bojovností soupeře. Bodlo využilo zaváhání Espanyolu a snížilo jeho náskok na dva body. Na vítězství nad Českou Kamenicí mu stačil jeden gól. Nikdo nechce být třetí. Padla jak Rudá Hvězda se Stadem tak Malá Veleň s Hezouny. A vždy zaslouženě když papírový favorité přistoupili k utkání vlažně. Utkání béčka Bílého Baletu se Sporting Clubem bylo jen otázkou výše vítězství domácích. DC Východ lépe zvládl závěr utkání proti Bombers a připsal si tři body. Hráčem kola byl vyhlášen Martin Nácar (Piráti) .

15.KOLO

ESPANYOL V TRHÁKU, VÝHRA SPORTINGU
 Událostí nejen tohoto kola, ale celého jara v 1. třídě byl přímý souboj o první místo Espanyol – Bodlo. Do tohoto zápasu o mnoho lépe vstoupili domácí. Ti soupeře překvapili pevnou obranou a brejky. Do přestávky vedli 3:0. Teprve pak zabralo Bodlo. Dokázalo dvakrát snížit na jednobrankový rozdíl. Více však soupeř a čas nedovolil. První jarní body si připsal DC Východ, když bez větší námahy zdolal tentokrát bezradné Piráty. Šokem kola je výhra Sporting Clubu nad Stadem. Po vyrovnané první půli dominoval na hřišti ve druhém dějství Sporting. Kousek od porážky byla Rudá Hvězda, když prohrávala s Bombers 1:4. V závěru ovšem dokázala srovnat na 4:4. Stejným výsledkem skončilo i utkání Malá Veleň – Bílý Balet „B“. Remíza je zasloužená. Hezouni se nedostavili k utkání s Českou Kamenicí. Hráčem kola byl vyhlášen Petr Vybíral (Sporting Club).

14.KOLO

RUDÁ HVĚZDA JIŽ TŘETÍ
 V nižší futsalové soutěži se nečekala jasná prohra Malé Veleně se Stadem. O výsledku bylo rozhodnuto již do přestávky. Vítězný tým podržel bravurními zákroky brankař Sladkovský. Zaváhání Veleně využila k posunu na 3. místo Rudá Hvězda když zdolal Piráty. Ti jim však tři body nedali nadarmo. Příkladně bojovali až do konce a Hvězdu stálo vítězství mnoho sil. Hezouni zdolali béčko Bílého Baletu, když ve druhém poločase, který se hrál „bez obran“soupeře přestříleli. Espanyol přežil proti České Kamenici úvodní šance soupeře a pak sám mířil několikrát přesně. Kamenice dokázala snížit na rozdíl jedné branky, ale druhé dějství již patřilo plně favoritovi utkání. Bodlo vstřelilo hned v úvodních minutách zápasu s DC Východem čtyři branky a určilo tím průběh utkání, které se dohrávalo v poklidném tempu. Bombers zdolali Sporting, když odpor soupeře definitivně zlomili až po přestávce. Hráčem kola byl vyhlášen Tomáš Sladkovský (Stado).

13.KOLO

ESPANYOL STŘÍDÁ V ČELE BODLO
 V nižší futsalové třídě došlo ke střídání na čele tabulky. Zaváhání Bodla využil Espanyol. Bodlo totiž nestačilo na Rudou Hvězdu. Ta byla po většinu zápasu lepším celkem a  v závěru si se štěstím vítězství udržela. Espanyol rozhodl utkání s Hezouny již v prvním poločase. Po opatrném začátku Espanyol sedmi góly do přestávky určil, komu budou patřit tři body. Utkání Bílý Balet „B“ – Stado bylo herně i na šance vyrovnané. Přesně mířili však  jen mladí střelci Baletu a tak je konečný výsledek  jednoznačný. DC Východ nastoupil k utkání s Českou Kamenicí jen se třemi hráči v poli. Toho Kamenice využila k snadnému zisku tří bodů. V „utkání jara“ vedl Sporting Club nad Piráty již 4:1. Ti se však, jak jim je vlastní, nevzdali a obrátili průběh zápasu na 4:5. Sporting dokázal ihned srovnat a tak se zrodila zasloužená remíza. Překvapivě zaváhala Malá Veleň. Proti Bombers nezachytila začátek a pak i když dokázala srovnat, na nadšeně bojujícího soupeře v závěru nestačila. Hráčem kola byl vyhlášen Martin Bernát (Bombers).

12.KOLO

ESPANYOL ZAVÁHAL
 Jaro začalo i pro nižší futsalovou soutěž. Nečekala se ztráta aspiranta postupu Espanyolu. Po většinu zápasu s DC Východem vedl, ale pak se projevily chyby v taktice favorita zápasu, čehož zkušení hráči Východu využili k zisku bodu. Duel Piráti – Malá Veleň byl nerozhodnutý do přestávky. Pak se naplno projevila větší kvalita kádru Veleně. Vyrovnaný duel sehráli Hezouni se Stadem. Domácí byli po půli efektivnější v koncovce, což jim přineslo tři body. Bodlo potvrdilo v duelu se Sportingem úlohu favorita. V zápase se řešila jen otázka výše konečného skóre. V souboji o třetí místo zvítězila Rudá Hvězda na hřišti České Kamenice, když dokázala po přestávce průběh zápasu otočit. Od střetu Bombers s béčkem Bílého Baletu se očekával vyrovnaný souboj. Utkání však jasně patřilo Baletu. Hráčem kola byl vyhlášen Lubomír Janoušek (Bílý Balet „B“).

11.KOLO

BODLO PADLO S MALOU VELENÍ
 Událostí kola v nižší třídě je první podzimní prohra Bodla. To prohrálo s Malou Velení. Ta soupeře zaskočila a od počátku si vytvářela více šancí. Dvakrát vedení neudržela, ale závěr zápasu patřil překvapivě jasně Rozmetadlu. Espanyol sice lehce ztratil vedení 2:0 nad Rudou vězdou, ale po hrubé chybě soupeře se opět ujal vedení a to do konce zápasu navyšoval. A díky zaváhání Bodla se na něj bodově před zimou dotáhl. Na výborném čtvrtém místě přezimuje Česká Kamenice. Sporting Club byl pro ni lehkým soustem Bombers trochu napravili pokažený podzim, když zdolali Stado. To bojovalo až do konce, na soupeře to však nestačilo. Ráz utkání DC Východ – Hezouni určily hrubé chyby brankaře domácích v úvodních minutách duelu. Hosté pak měli průběh utkání zcela pod kontrolou. Blízko bodům byli opět Piráti. Vedli pár minut před koncem nad béčkem Baletu 3:2. Vedení ale tradičně neudrželi a nakonec přišli i o bod. Hráčem kola byl vyhlášen Matěj Valštýn (Malá Veleň).

10.KOLO

ČESKÁ KAMENICE NA VÍTĚZNÉ VLNĚ
 V nižší soutěži se stejně jako v okrese odtrhávají v tabulce první dva celky. Namále měl Espanyol. O přestávce prohrával se Sportingem 3:0. Druhá půle ale již patřila vysokému favoritu utkání, který jej dokázal otočit ve svůj prospěch. Ve vítězné jízdě pokračuje Česká Kamenice. Její jasná výhra nad Malou Velení se nečekala, ale byla plně zasloužená. Rudá Hvězda prohrávala s DC Východem 1:3. Do přestávky dokázala srovnat a ve druhé půli utkání otočila. Očekávaná remíza se zrodila v utkání Hezouni – Bombers. Stado vstřelilo Pirátům jen dva góly. Jeho obrana však byla neprostupná a tak to stačilo na tři body. Béčko Bílého Baletu se nesešlo k utkání s Bodlem. Hráčem kola byl vyhlášen Tomáš Sladkovský (Stado) .

9.KOLO

BODLO STÁLE SUVERÉNNÍ, ESPANYOL PŘEHRÁL MALOU VELEŇ
 Zápasem kola v nižší soutěži byl souboj Espanyol – Malá Veleň. Po úvodních šancích Espanyolu šla do vedení Veleň. Vedla 2:0 a 3:2. Závěr utkání však patřil Espanyolu. Východ překvapivě v poločase prohrával se Sportingem. Druhá půle však patřila zkušenějšímu Východu. Bombers splnili úlohu favorita proti Pirátům. Byli od počátku lepším týmem a podržel je i brankař. Nečekala se prohra Rudé Hvězdy s Hezouny. Hvězda podcenila úvod utkání a ztrátu již nedohnala. Bodlo nemělo problémy se Stadem. Tabulkou vzhůru stoupá Česká Kamenice. Tentokrát přehrála v obranném utkání béčko Bílého Baletu. Hráčem kola byl vyhlášen Tomáš Beneš (DC Bombers).

8.KOLO

BODLO MĚLO NAMÁLE
 V 1. třídě se neudálo žádné překvapení. Bylo k němu ale blízko. Bombers totiž překvapili vedoucí Bodlo a v průběhu první půle nad ním vedli 3:1. Teprve pak Bodlo zabralo. Do přestávky vyrovnalo a ve druhé půli definitivně strhlo vítězství na svou stranu. Malá Veleň dle očekávání zdolala DC Východ. Ten ovšem podal bojovný výkon a nedal soupeři body zadarmo. Rudá Hvězda potvrdila proti Sportingu úlohu favorita. Utkání měla od počátku ve své moci. Soupeře zachránil od mnohem větší porážky brankař Pojtinger. V duelu celků z konce tabulky zdolali Hezouni Piráty. Ti se nevzdali ani za pro ně krajně nepříznivého stavu a zápas zdramatizovali. Rozhodlo se až v úplném závěru. Stado prohrálo svůj domácí zápas s Českou Kamenicí kontumačně pro malý počet hráčů. Espanyol potvrdil proti béčku Bílého Baletu úlohu favorita. Utkání se rozhodlo již v prvním dějství. Hráčem kola byl vyhlášen Josef Máša (Hezouni).

7.KOLO

MALÁ VELEŇ PADLA, DO ČELA OPĚT BODLO
 V nižší futsalové soutěži se opět měnilo pořadí na čele. Vedoucí Malá Veleň totiž padla s Rudou Hvězdou. Veleň sice po prvním poločase vedla, druhé dějství ale patřilo jasně Hvězdě, která utkání zaslouženě otočila. Bodlo se v prvním poločasu trápilo s dobře hrajícími Piráty. Druhé dějství již patřilo staronovému lídru tabulky. Na silně podmáčeném hřišti zdolala Česká Kamenice Bombers, když využila znalost povrchu ve svém azylu v Srbské Kamenici. Pomalu se zvedá DC Východ. Po vyrovnané první půli našel recept na urputnou obranu béčka Bílého Baletu a zaslouženě jej zdolal, když byl po celý zápas lepším týmem. Espanyol dle očekávání zdolal Stado. Tomu se v první půli dařila jeho obranná hra. Po přestávce již dominovali střelci třetího celku tabulky. Prohlubuje se krize Hezounů. K utkání se Sporting Clubem se vůbec nedostavili, čehož soupeř využil k snadnému prvnímu vítězství. Hráčem kola byl vyhlášen Jaroslav Svoboda (R. Hvězda).

6.KOLO

VYSOKÉ VÝHRY BODLA A MALÉ VELENĚ
 V nižší futsalové soutěži potvrdili dominanci dva vedoucí týmy. Bodlo využilo toho, že Hezouni proti nim nastoupili jenom se třemi hráči v poli a s chutí si zastřílelo. To samé se stalo Malé Veleni proti Sporting Clubu. Proti třem hráčům Sportingu Veleň zápas nevypustila a odměnou je jí posun do čela tabulky díky lepšímu skóre. Espanyol potvrdil, že je oživením soutěže a celkem s přehledem zdolal Bombers. Těm se zatím oproti minulému ročníku nedaří. Zbytečně ztratila dva body Rudá Hvězda. Proti béčku Bílého Baletu vedla chvíli před koncem 5:3, ale hrubě netaktickou hrou dovolila příkladně bojujícímu soupeři srovnat na konečných 5:5. Na dobrá výkony z minulých dvou kol nenavázal DC Východ. Proti dobře hrajícímu Stadu neměl šanci. Smutný zápas sehráli opět Piráti. V průběhu druhé půle vedli nad Českou Kamenicí 4:1 a chvíli před koncem 5:4. Ale taktika jim nic neříká a proto opět prohráli. Hráčem kola byl vyhlášen Lukáš Pošta ( Č. Kamenice).

5.KOLO

DC VÝCHOD SLAVÍ VÝHRU
 V nižší futsalové třídě se prvního vítězství dočkal DC Východ. Zaslouženě zdolal Bombers, když byl hlavně po přestávce lepším týmem. Espanyol dle očekávání zvítězil nad Piráty. Ti předvedli snaživý výkon, ale doplatili na neproměňování šancí a tradiční chyby v obraně. Blízko alespoň bodu byl Sporting. S béčkem Bílého Baletu prohrál jen o gól, když se do poslední chvíle snažil o vyrovnání. Bodlo potvrdilo jasně úlohu favorita proti České Kamenici. Náskok si vybudovalo již do přestávky. Stado skoro po celý první poločas statečně vzdorovalo Rudé Hvězdě. Až koncem prvního dějství a hlavně v tom druhém již byla Hvězda suverénní. Překvapivě napínavý duel sehrála Malá Veleň s Hezouny. Rozhodující moment nastal za stavu 1:1, kdy brankař Hezounů propustil mezi prsty výhoz brankaře Veleně. Zvláštní pochvalu zaslouží hráči béčka Bílého Baletu, kteří za stavu 1:1 oznámili rozhodčímu, že gól který předtím vstřelili a arbitr ho uznal, nemá platit, jelikož míč nepřešel brankovou čáru.

4.KOLO

VČELE STÁLE BODLO PRONÁSLEDOVANÉ MALOU VELENÍ
 V nižší futsalové třídě sehráli očekávané utkání Bodlo s Espanyolem. Duel splnil očekávání. Hrál se rychlý, dynamický futsal. Více šancí si vypracoval Espanyol, ale ztroskotal na výborném Fialovi v brance Bodla. On a větší důraz střelců Bodla v koncovce rozhodli utkání. Po vítězství opět sahali Piráti. Opět vedli 4:0 a opět remizovali 5:5. Tentokrát s DC Východem. Ten byl v poli lepším týmem, ale nevyžíval své šance, když na rozdíl od Východu Piráty jejich brankař několikrát podržel. Až ke konci utkání se začalo střelecké štěstí usmívat i na Východ. Za stavu 5:5 měli oba týmy šanci na vítězství. Prvního vítězství se po doplnění kádru o nové hráče dočkali Hezouni. Nezalekli se tvrdé hry České Kamenice a o třech bodech rozhodli již do přestávky. Od duelu béčka Bílého Balet s Malou Velení se očekávalo suverénní vítězství hostů. Opak byl však pravdou. Balet byl favoritu více než vyrovnaným soupeřem a do konce zápasu mohl myslet na bod. Své rekordní vítězství si připsalo Stado. Jeho soupeř Sporting Club po prvních obdržených gólech rezignoval a nechal si nastřílet osmnáct branek. Dramatický zápas sehráli Bombers s Rudou Hvězdou. Domácí vedli v průběhu druhé půle až o tři branky. Hvězdu to však nepoložilo. Skóre otočila a sahala po vítězství. Bombers se však podařilo srovnat na zaslouženou remízu. Hráčem kola byl vyhlášen Jiří Lešák (Piráti).

3.KOLO

VÍTĚZILI FAVORITÉ
 Lídr tabulky Bodlo rozhodl vzájemný duel s DC Východem po přestávce, kdy nastřílel soupeři šest branek. Když vedl Espanyol nad Českou Kamenicí deset minut před koncem 5:1 zdálo se být rozhodnuto. Kamenice ovšem dokázala rychle snížit na 5:4 a závěr byl dramatický. Espanyol si však vítězství uhlídal. Na druhé místo se posunula Malá Veleň po jasném vítězství nad Stadem. Piráti sice vedli brzy nad Rudou Hvězdou 1:0, ale další průběh patřil zcela Hvězdě která čepovala desítku. Béčko Bílého Baletu si proti Hezounům výrazně zlepšilo skóre jelikož soupeř se k utkání dostavil jen se třemi hráči v poli. Sporting proti Bombers bojoval, ale to na aspoň jeden gól nebo dokonce jeden bod nestačilo. Bombers v poklidném tempu vyhráli 5:0. Hráčem kola byl vyhlášen Petr Tichý (Bodlo).

2.KOLO

V ZÁPASE KOLA REMÍZA
 Zápasem kola v nižší soutěži byl souboj Piráti – Sporting Club. Piráti vedli v průběhu prvního dějství 4:0. Opět se ale potvrdilo, že obrana jim nic neříká. Sporting tak jako v minulém kole příkladně zabojoval a výsledkem je spravedlivá remíza. Štikou soutěže je zatím nováček Espanyol. Po vyrovnané první půli s přehledem zdolal hledající se Hezouny. Tabulku vede Bodlo. Na jeho úvodní gól dovedla Rudá Hvězda ještě srovnat. Na další branky Bodla již však Hvězda nenašla odpověď. Malá Veleň potvrdila proti Bombers úlohu favorita a připsala si tři body. Utkání měla skoro po celý průběh pod kontrolou. Česká Kamenice dokázala v azylu v Srbské Kamenici přehrát DC Východ. Rozhodlo se po přestávce, kdy si Kamenice vypracovala rozhodující náskok. Stado přehrálo béčko Bílého Baletu, když na rozdíl od soupeře využilo aspoň tři své šance, zatímco Balet mířil přesně jen jednou. Hráčem kola byl vyhlášen Jiří Vorel (Espanyol).

1.KOLO

RUDÁ HVĚZDA OTOČILA ZÁPAS S ČESKOU KAMENICÍ
 V nižší futsalové soutěži byl se zájmem očekáván start nováčka Espanyolu proti DC Východu. Ten se brzy ujal vedení 2:0. Espanyol se však nevzdal. Dokázal nejenom srovnat, ale dokonce strhnout vedení na svou stranu. To v napínavém závěru udržel a připsal si cenné tři body. Po mnoha odchodech z kádru Sportingu mělo být jejich utkání z Bodlem jenom formalitou. To se však nestalo. Duel byl ještě ve druhé půli dlouho výsledkově vyrovnaný a hra Sportingu oproti jaru organizovaná a bojovná. Až v posledních patnácti minutách velký favorit strhl vítězství na svou stranu. Když pět minut před koncem vedli Bombers nad béčkem Bílého Baletu 4:2, zdálo se být rozhodnuto. Nakonec byl ovšem blíž vítězství Balet. Dokázal během tří minut srovnat a v závěrečných sekundách neproměnil 10m kop za 6. faul soupeře. V duelu Stado – Hezouni se zrodila zasloužená remíza. Hosté byli fotbalovější a domácí bojovnější. Piráti nastoupili k zápasu s Malou Velení s devíti hráči do pole, což se jim za tři roky existence nikdy nestalo. Veleň se brzy ujala vedení 2:0 a pak i přes šance Pirátů průběh kontrolovala. Rudá Hvězda prohrávala s Českou Kamenicí 2:0. Teprve pak zlepšila kombinaci a šesti góly v řadě utkání rozhodla. Hráčem kola byl vyhlášen Martin Kindl (Espanyol).