""" PODZIM 2018 """

11.KOLO

BOCA JUNIORS VÍTĚZEM PODZIMU, DC UNITED ZAVÁHALI
 Napínavé poslední podzimní kolo má za sebou okresní 1. třída. DC United nevyužil šance přezimovat na čele tabulky, když jen remizovali s Constelliem. Proti houževnatě hrajícímu soupeři se nemohli prosadit a jsou šťastni za bod, když vyrovnávali 20 sekund před koncem. Constellium zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Zaváhání United využila Boca Juniors k posunu do čela tabulky. Pop Servis jí nebyl důstojným soupeřem. V tradičně očekávaném duelu El Clasico „B“ – Nota „B“ zvítězili domácí, když vsadili na jejich poměry pevnou obranu podpořenou výborným Lešákem v brance. Bombers opět doplatili na slabé koncovky zápasů a podlehli Stadu. Malá Veleň se dotáhla k úplnému čelu tabulky, když zlepšeným výkonem ve druhém poločase suverénně přehrála béčko Bílého Baletu. Hráčem kola byl vyhlášen Jiří Lešák (El Clasico „B“).

10.KOLO

POP SERVIS PÁR SEKUND OD VÍTĚZSTVÍ
 Opět se prokázalo, že taktika Pop Servisu nic neříká. Vedl 15 sekund před koncem nad béčkem El Clasica 4:3 a kopal roh. Přesto dokázal utkání nevyhrát. V nejočekávanějším zápase kola přehrála po vyrovnaném prvním poločase Boca juniors jasně Rudou Hvězdu. Duel Nota „B“ – Constellium byl v poli i na šance vyrovnaný. Hosté ovšem mířili mnohokrát do brankové konstrukce, nebo je vychytal výborný Medal. Proto je konečný výsledek jednoznačný. Jen tři branky padly v zápase Stado – Malá Veleň. Šťastnějším, ne lepším týmem, byli hosté. DC United zdolali Bombers, ale vítězství je pořádně bolelo. Hrál se tvrdý, místy až záludný futsal. Hráčem kola byl vyhlášen Aleš Martinec (M. Veleň).

9.KOLO

BOMBERS OPUSTILI POSLEDNÍ MÍSTO
 Vedoucí tým 1. třídy Rudá Hvězda rozhodl o svém vítězství nad Béčkem El Clasica po přestávce. V prvním dějství byl duel vyrovnaný. Daří se béčku Bílého Baletu. O zisku tří bodů z jeho zápasu se Stadem bylo rozhodnuto po první půli. Constellium zaslouženě přehrálo Pop Servis. Bylo efektivnější v koncovce a na rozdíl od protivníka dokázalo udržet koncentraci po celý zápas. Bombers mířili k vítězství nad béčkem Noty. Závěr zápasu se jim však nevydařil a tak se v napínavém zápase zrodila remíza. V souboji mužstev z čela tabulky jasně přehrál DC United Malou Veleň. Hráčem kola byl vyhlášen Tomáš Klinský (Constellium).

8.KOLO

POP SERVIS SE DOČKAL VÍTĚZSTVÍ
 Prvního vítězství nejen v tomto soutěžním ročníku, ale v celém kalendářním roce 2018, se dočkal Pop Servis. O vítězství nad Bombers rozhodl Pop Servis v úvodních pěti minutách, po kterých vedl 3:0, začátkem druhé půle 6:0. Teprve pak soupeř korigoval. Rudá Hvězda jen remizovala s Constelliem. A to může být ráda. Soupeř byl lepším týmem a zasloužil by si vítězství. Nota „B“ absolutně nestačila na Malou Veleň. Ta jí vstřelila osm branek a sama ani jednou neinkasovala. Po dvou prohrách naplno bodoval DC United. Stado mu bylo bojovným soupeřem, ale o vítězství United nebylo pochyb. Béčko Bílého Baletu vedlo o přestávce nad Bocou Juniors 5:1. Soupeř se však nevzdal a dokázal srovnat. Teprve šestý gól v síti Boci zápas definitivně rozhodl. Hráčem kola byl vyhlášen Tomáš Přibyl (Pop Servis).

7.KOLO

STADO UHÁJILO TĚSNÉ VÍTĚZSTVÍ
 V nižší soutěží opět prohrál DC United. Tentokrát doplatil na to, že béčko Bílého Baletu muselo vlivem okolností doplnit svůj tým o tři hráče áčka. A ti zkušeně mladé futsalisty United přehráli. Na čele tabulky trůní Rudá Hvězda. Proti Bombers dokázala vyhrát s nulou ve své síti. Boca Juniors prohrávala o přestávce s béčkem El Clasica. Druhé dějství však plně patřilo jí. Stado si vypracovalo nad béčkem Noty několikabrankový náskok, který v závěru s velkým vypětím uhájilo. Malá Veleň si dle předpokladů snadno poradila s Pop Servisem. Ten opět odpadl ve druhé půli. Hráčem kola byl vyhlášen Dalibor Kasík (R. Hvězda).

6.KOLO

ŠOKUJÍCÍ PROHRA DC UNITED
 Událostí kola v 1. třídě je prohra vedoucího týmu DC United s Notou „B“. Po první půli nic nenaznačovalo, že se blíží překvapení. Druhá půle však senzačně patřila mladým hráčům Noty „B“. Na čele se tak díky vítězství nad Malou Velení ocitla Rudá Hvězda. Na vítězství se však velmi nadřela. Dobrou formu potvrdila Boca Juniors. Constellium proti ní nemělo žádnou šanci. Béčko Bílého Baletu s přehledem zdolalo béčko El Clasica. Krize Pop Servisu se neustále prohlubuje. Stado jej zdolalo bez větších problémů. Hráčem kola byl vyhlášen Partik Medal (Nota „B“).

5.KOLO

BOCA JUNIORS STOUPÁ TABULKOU
 V nižší soutěži sehrála těžký zápas Rudá Hvězda se Stadem. Ten byl favoritu překvapivě vyrovnaným soupeřem a na body se Hvězda nadřela. Béčko Noty vedlo nad béčkem Bílého Baletu pár minut před koncem 2:0, ale nakonec byla Nota ráda za remízu. Soupeř mohl v posledních sekundách při velké šanci strhnout vedení na svou stranu. Jako na houpačce byl i duel Constellium – El Clacico „B“. Domácí vedli 2:0. Hosté v závěrečné minutě srovnali, ale Constellium z posledního útoku zápasu rozhodlo. Vedoucí tým tabulky DC United si s chutí zastřílel proti poslednímu Pop Servisu. Boca Juniors rozhodla o vítězství nad Bombers již do poločasu. Hráčem kola byl vyhlášen Michal Hrdlička ( Boca Juniors).

4.KOLO

DC UNITED DO ČELA
 Ve třídě byl nejočekávanějším duelem nejen tohoto kola, ale dosavadního průběhu podzimu, zápas Rudá Hvězda – DC United. Skoro po celý zápas měla navrch Hvězda. Vedla ještě patnáct minut před koncem 5:2. Závěr zápasu hraný v hustém dešti však patřil United, kteří duel zcela otočili a posunuli se do čela tabulky, i když mají o zápas méně. První porážku zaznamenala Malá Veleň, Ve vyrovnaném boji s Bocou Juniors rozhodla lepší střelecká produktivita Boci ve druhém dějství. V něm byla Boca šťastnějším týmem. Bombers vedli o půli nad béčkem El Clasica 1:0. Pak však totálně odpadli a soupeř šesti góly zápas úplně otočil. V přestřelce Bílý Balet „B“ – Constellium padlo dvanáct branek, šest na každá straně. Závěrečná remíza je zasloužená. Béčko Noty po vyrovnané první půli přehrálo Pop Servis a zaznamenalo cennou výhru. Hráčem kola byl vyhlášen Filip Vait (DC United).

3.KOLO

BOCA JUNIORS A BOMBERS POPRVÉ VYHRÁLI
 V nižší futsalové soutěži docílili prvního vítězství Bombers, když byli v závěru duelu s Constilliem efektivnější v koncovce. Malá Veleň zlomila odpor béčka El Clasica až po přestávce. Dramatický byl zápas Pop Servis – Bílý Balet „B“. Domácí vedli chvíli před koncem 7:4, aby v závěrečné minutě prohrávali 7:8. Nakonec se jim podařilo v poslední sekundě vyrovnat. Rudá Hvězda si celkem bez problémů poradila s béčkem Noty. Vyrovnaný byl jen úvod duelu. Prvního vítězství se dočkala Boca Juniors. Proti Stadu to ovšem neměla jednoduché. Soupeř kladl statečný odpor. Hráčem kola byl vyhlášen Stanislav Cuchý (Bombers).

2.KOLO

EL CLASICO „B“ PŘEHRÁLO STADO
 V nižší soutěži jsou na čele favorité. DC United zlepšeným výkonem ve druhém poločase přehráli Bocu Juniors. Malá Veleň o půli prohrávala s Constelliem. Druhé dějství však patřilo Veleni. Rudá Hvězda hrála celkem vyrovnaný první poločas s Pop Servisem. Ten však jako skoro tradičně po přestávce odpadl. Posílené béčko El Clasico překvapivě jasně přehrálo Stado. Vedlo chvíli před koncem 7:3 a teprve pak Stado skóre zkorigovalo. Béčko Bílého Baletu s přehledem zdolalo Bombers, když podalo kolektivnější výkon než soupeř. Hráčem kola byl vyhlášen Tomáš Kruliš (El Clasico „B“).

1.KOLO

STADO ZDOLALO CONNSTELLIUM A JE VČELE
 Své boje zahájila i 1. třída. Nováček DC United potvrdil, že bude patřit k favoritům soutěže. Jasně zdolal béčko El Clasica (bývalý Piráti). Soupeř však i po změně názvu nic neztratil ze své bojovnosti a dokázal i za nepříznivého stavu dvakrát skórovat. Nota „B“ (bývalý Sporting) se po zásluze rozešla smírně s Bocou Juniors. Poslední velkou šanci měla sekundu před koncem zápasu Boca, ale závěrečná remíza je zasloužená. Constillium ( bývalý DC Východ) hrál do půle vyrovnanou partii se Stadem. Po přestávce dokázal snížit na 4:5. Poté už patřil duel Stadu. Rudá Hvězda se překvapivě trápila s mladíky s béčka Bílého Baletu. Vítězství si však pohlídala. Malá Veleň rozhodla utkání proti Bombers do přestávky. Hráčem kola byl vyhlášen Ondřej Džudža (Stado).