""" PODZIM 2017 """

11.KOLO

BODLO PADLO S MALOU VELENÍ
 Událostí kola v nižší třídě je první podzimní prohra Bodla. To prohrálo s Malou Velení. Ta soupeře zaskočila a od počátku si vytvářela více šancí. Dvakrát vedení neudržela, ale závěr zápasu patřil překvapivě jasně Rozmetadlu. Espanyol sice lehce ztratil vedení 2:0 nad Rudou vězdou, ale po hrubé chybě soupeře se opět ujal vedení a to do konce zápasu navyšoval. A díky zaváhání Bodla se na něj bodově před zimou dotáhl. Na výborném čtvrtém místě přezimuje Česká Kamenice. Sporting Club byl pro ni lehkým soustem Bombers trochu napravili pokažený podzim, když zdolali Stado. To bojovalo až do konce, na soupeře to však nestačilo. Ráz utkání DC Východ – Hezouni určily hrubé chyby brankaře domácích v úvodních minutách duelu. Hosté pak měli průběh utkání zcela pod kontrolou. Blízko bodům byli opět Piráti. Vedli pár minut před koncem nad béčkem Baletu 3:2. Vedení ale tradičně neudrželi a nakonec přišli i o bod. Hráčem kola byl vyhlášen Matěj Valštýn (Malá Veleň).

10.KOLO

ČESKÁ KAMENICE NA VÍTĚZNÉ VLNĚ
 V nižší soutěži se stejně jako v okrese odtrhávají v tabulce první dva celky. Namále měl Espanyol. O přestávce prohrával se Sportingem 3:0. Druhá půle ale již patřila vysokému favoritu utkání, který jej dokázal otočit ve svůj prospěch. Ve vítězné jízdě pokračuje Česká Kamenice. Její jasná výhra nad Malou Velení se nečekala, ale byla plně zasloužená. Rudá Hvězda prohrávala s DC Východem 1:3. Do přestávky dokázala srovnat a ve druhé půli utkání otočila. Očekávaná remíza se zrodila v utkání Hezouni – Bombers. Stado vstřelilo Pirátům jen dva góly. Jeho obrana však byla neprostupná a tak to stačilo na tři body. Béčko Bílého Baletu se nesešlo k utkání s Bodlem. Hráčem kola byl vyhlášen Tomáš Sladkovský (Stado) .

9.KOLO

BODLO STÁLE SUVERÉNNÍ, ESPANYOL PŘEHRÁL MALOU VELEŇ
 Zápasem kola v nižší soutěži byl souboj Espanyol – Malá Veleň. Po úvodních šancích Espanyolu šla do vedení Veleň. Vedla 2:0 a 3:2. Závěr utkání však patřil Espanyolu. Východ překvapivě v poločase prohrával se Sportingem. Druhá půle však patřila zkušenějšímu Východu. Bombers splnili úlohu favorita proti Pirátům. Byli od počátku lepším týmem a podržel je i brankař. Nečekala se prohra Rudé Hvězdy s Hezouny. Hvězda podcenila úvod utkání a ztrátu již nedohnala. Bodlo nemělo problémy se Stadem. Tabulkou vzhůru stoupá Česká Kamenice. Tentokrát přehrála v obranném utkání béčko Bílého Baletu. Hráčem kola byl vyhlášen Tomáš Beneš (DC Bombers).

8.KOLO

BODLO MĚLO NAMÁLE
 V 1. třídě se neudálo žádné překvapení. Bylo k němu ale blízko. Bombers totiž překvapili vedoucí Bodlo a v průběhu první půle nad ním vedli 3:1. Teprve pak Bodlo zabralo. Do přestávky vyrovnalo a ve druhé půli definitivně strhlo vítězství na svou stranu. Malá Veleň dle očekávání zdolala DC Východ. Ten ovšem podal bojovný výkon a nedal soupeři body zadarmo. Rudá Hvězda potvrdila proti Sportingu úlohu favorita. Utkání měla od počátku ve své moci. Soupeře zachránil od mnohem větší porážky brankař Pojtinger. V duelu celků z konce tabulky zdolali Hezouni Piráty. Ti se nevzdali ani za pro ně krajně nepříznivého stavu a zápas zdramatizovali. Rozhodlo se až v úplném závěru. Stado prohrálo svůj domácí zápas s Českou Kamenicí kontumačně pro malý počet hráčů. Espanyol potvrdil proti béčku Bílého Baletu úlohu favorita. Utkání se rozhodlo již v prvním dějství. Hráčem kola byl vyhlášen Josef Máša (Hezouni).

7.KOLO

MALÁ VELEŇ PADLA, DO ČELA OPĚT BODLO
 V nižší futsalové soutěži se opět měnilo pořadí na čele. Vedoucí Malá Veleň totiž padla s Rudou Hvězdou. Veleň sice po prvním poločase vedla, druhé dějství ale patřilo jasně Hvězdě, která utkání zaslouženě otočila. Bodlo se v prvním poločasu trápilo s dobře hrajícími Piráty. Druhé dějství již patřilo staronovému lídru tabulky. Na silně podmáčeném hřišti zdolala Česká Kamenice Bombers, když využila znalost povrchu ve svém azylu v Srbské Kamenici. Pomalu se zvedá DC Východ. Po vyrovnané první půli našel recept na urputnou obranu béčka Bílého Baletu a zaslouženě jej zdolal, když byl po celý zápas lepším týmem. Espanyol dle očekávání zdolal Stado. Tomu se v první půli dařila jeho obranná hra. Po přestávce již dominovali střelci třetího celku tabulky. Prohlubuje se krize Hezounů. K utkání se Sporting Clubem se vůbec nedostavili, čehož soupeř využil k snadnému prvnímu vítězství. Hráčem kola byl vyhlášen Jaroslav Svoboda (R. Hvězda).

6.KOLO

VYSOKÉ VÝHRY BODLA A MALÉ VELENĚ
 V nižší futsalové soutěži potvrdili dominanci dva vedoucí týmy. Bodlo využilo toho, že Hezouni proti nim nastoupili jenom se třemi hráči v poli a s chutí si zastřílelo. To samé se stalo Malé Veleni proti Sporting Clubu. Proti třem hráčům Sportingu Veleň zápas nevypustila a odměnou je jí posun do čela tabulky díky lepšímu skóre. Espanyol potvrdil, že je oživením soutěže a celkem s přehledem zdolal Bombers. Těm se zatím oproti minulému ročníku nedaří. Zbytečně ztratila dva body Rudá Hvězda. Proti béčku Bílého Baletu vedla chvíli před koncem 5:3, ale hrubě netaktickou hrou dovolila příkladně bojujícímu soupeři srovnat na konečných 5:5. Na dobrá výkony z minulých dvou kol nenavázal DC Východ. Proti dobře hrajícímu Stadu neměl šanci. Smutný zápas sehráli opět Piráti. V průběhu druhé půle vedli nad Českou Kamenicí 4:1 a chvíli před koncem 5:4. Ale taktika jim nic neříká a proto opět prohráli. Hráčem kola byl vyhlášen Lukáš Pošta ( Č. Kamenice).

5.KOLO

DC VÝCHOD SLAVÍ VÝHRU
 V nižší futsalové třídě se prvního vítězství dočkal DC Východ. Zaslouženě zdolal Bombers, když byl hlavně po přestávce lepším týmem. Espanyol dle očekávání zvítězil nad Piráty. Ti předvedli snaživý výkon, ale doplatili na neproměňování šancí a tradiční chyby v obraně. Blízko alespoň bodu byl Sporting. S béčkem Bílého Baletu prohrál jen o gól, když se do poslední chvíle snažil o vyrovnání. Bodlo potvrdilo jasně úlohu favorita proti České Kamenici. Náskok si vybudovalo již do přestávky. Stado skoro po celý první poločas statečně vzdorovalo Rudé Hvězdě. Až koncem prvního dějství a hlavně v tom druhém již byla Hvězda suverénní. Překvapivě napínavý duel sehrála Malá Veleň s Hezouny. Rozhodující moment nastal za stavu 1:1, kdy brankař Hezounů propustil mezi prsty výhoz brankaře Veleně. Zvláštní pochvalu zaslouží hráči béčka Bílého Baletu, kteří za stavu 1:1 oznámili rozhodčímu, že gól který předtím vstřelili a arbitr ho uznal, nemá platit, jelikož míč nepřešel brankovou čáru.

4.KOLO

VČELE STÁLE BODLO PRONÁSLEDOVANÉ MALOU VELENÍ
 V nižší futsalové třídě sehráli očekávané utkání Bodlo s Espanyolem. Duel splnil očekávání. Hrál se rychlý, dynamický futsal. Více šancí si vypracoval Espanyol, ale ztroskotal na výborném Fialovi v brance Bodla. On a větší důraz střelců Bodla v koncovce rozhodli utkání. Po vítězství opět sahali Piráti. Opět vedli 4:0 a opět remizovali 5:5. Tentokrát s DC Východem. Ten byl v poli lepším týmem, ale nevyžíval své šance, když na rozdíl od Východu Piráty jejich brankař několikrát podržel. Až ke konci utkání se začalo střelecké štěstí usmívat i na Východ. Za stavu 5:5 měli oba týmy šanci na vítězství. Prvního vítězství se po doplnění kádru o nové hráče dočkali Hezouni. Nezalekli se tvrdé hry České Kamenice a o třech bodech rozhodli již do přestávky. Od duelu béčka Bílého Balet s Malou Velení se očekávalo suverénní vítězství hostů. Opak byl však pravdou. Balet byl favoritu více než vyrovnaným soupeřem a do konce zápasu mohl myslet na bod. Své rekordní vítězství si připsalo Stado. Jeho soupeř Sporting Club po prvních obdržených gólech rezignoval a nechal si nastřílet osmnáct branek. Dramatický zápas sehráli Bombers s Rudou Hvězdou. Domácí vedli v průběhu druhé půle až o tři branky. Hvězdu to však nepoložilo. Skóre otočila a sahala po vítězství. Bombers se však podařilo srovnat na zaslouženou remízu. Hráčem kola byl vyhlášen Jiří Lešák (Piráti).

3.KOLO

VÍTĚZILI FAVORITÉ
 Lídr tabulky Bodlo rozhodl vzájemný duel s DC Východem po přestávce, kdy nastřílel soupeři šest branek. Když vedl Espanyol nad Českou Kamenicí deset minut před koncem 5:1 zdálo se být rozhodnuto. Kamenice ovšem dokázala rychle snížit na 5:4 a závěr byl dramatický. Espanyol si však vítězství uhlídal. Na druhé místo se posunula Malá Veleň po jasném vítězství nad Stadem. Piráti sice vedli brzy nad Rudou Hvězdou 1:0, ale další průběh patřil zcela Hvězdě která čepovala desítku. Béčko Bílého Baletu si proti Hezounům výrazně zlepšilo skóre jelikož soupeř se k utkání dostavil jen se třemi hráči v poli. Sporting proti Bombers bojoval, ale to na aspoň jeden gól nebo dokonce jeden bod nestačilo. Bombers v poklidném tempu vyhráli 5:0. Hráčem kola byl vyhlášen Petr Tichý (Bodlo).

2.KOLO

V ZÁPASE KOLA REMÍZA
 Zápasem kola v nižší soutěži byl souboj Piráti – Sporting Club. Piráti vedli v průběhu prvního dějství 4:0. Opět se ale potvrdilo, že obrana jim nic neříká. Sporting tak jako v minulém kole příkladně zabojoval a výsledkem je spravedlivá remíza. Štikou soutěže je zatím nováček Espanyol. Po vyrovnané první půli s přehledem zdolal hledající se Hezouny. Tabulku vede Bodlo. Na jeho úvodní gól dovedla Rudá Hvězda ještě srovnat. Na další branky Bodla již však Hvězda nenašla odpověď. Malá Veleň potvrdila proti Bombers úlohu favorita a připsala si tři body. Utkání měla skoro po celý průběh pod kontrolou. Česká Kamenice dokázala v azylu v Srbské Kamenici přehrát DC Východ. Rozhodlo se po přestávce, kdy si Kamenice vypracovala rozhodující náskok. Stado přehrálo béčko Bílého Baletu, když na rozdíl od soupeře využilo aspoň tři své šance, zatímco Balet mířil přesně jen jednou. Hráčem kola byl vyhlášen Jiří Vorel (Espanyol).

1.KOLO

RUDÁ HVĚZDA OTOČILA ZÁPAS S ČESKOU KAMENICÍ
 V nižší futsalové soutěži byl se zájmem očekáván start nováčka Espanyolu proti DC Východu. Ten se brzy ujal vedení 2:0. Espanyol se však nevzdal. Dokázal nejenom srovnat, ale dokonce strhnout vedení na svou stranu. To v napínavém závěru udržel a připsal si cenné tři body. Po mnoha odchodech z kádru Sportingu mělo být jejich utkání z Bodlem jenom formalitou. To se však nestalo. Duel byl ještě ve druhé půli dlouho výsledkově vyrovnaný a hra Sportingu oproti jaru organizovaná a bojovná. Až v posledních patnácti minutách velký favorit strhl vítězství na svou stranu. Když pět minut před koncem vedli Bombers nad béčkem Bílého Baletu 4:2, zdálo se být rozhodnuto. Nakonec byl ovšem blíž vítězství Balet. Dokázal během tří minut srovnat a v závěrečných sekundách neproměnil 10m kop za 6. faul soupeře. V duelu Stado – Hezouni se zrodila zasloužená remíza. Hosté byli fotbalovější a domácí bojovnější. Piráti nastoupili k zápasu s Malou Velení s devíti hráči do pole, což se jim za tři roky existence nikdy nestalo. Veleň se brzy ujala vedení 2:0 a pak i přes šance Pirátů průběh kontrolovala. Rudá Hvězda prohrávala s Českou Kamenicí 2:0. Teprve pak zlepšila kombinaci a šesti góly v řadě utkání rozhodla. Hráčem kola byl vyhlášen Martin Kindl (Espanyol).