""" JARO 2018 """

26.KOLO

  BRONZ PRO HUNTÍŘOV

  Posledním kolem byl završen 20. ročník okresního přeboru ve futsalu. Zbývalo vyřešit několik otazníků. Bronz si vybojoval Huntířov, když jasně přehrál Mexico. Prvních dese minut bylo vyrovnaných, pak již dominoval favorit utkání. Výborné páté místo vybojovalo El Clasico , jelikož zdolalo s přehledem Pop Servis. V soutěži střelců zvítězil Josef Florián s Pelikans Legends, který přispěl čtyřmi góly k vítězství jeho celku nad Notou. Nejlepším brankařem byl vyhlášen Radek Rangl a hráčem Zdeněk Červenka oba s Bílého Baletu. Všechny sehrané zápasy se odehráli v pohodové atmosféře, posledního kola kdy většině celků již o nic nešlo. Bohužel dva zápasy byly kontumovány, jelikož se nedostavil jeden z celků.

25.KOLO

  BÍLÝ BALET MISTREM!

  To, co se očekávalo, stalo se ve 25. kole okresního přeboru skutkem. Bílý Balet potvrdil zisk titulu. Událo se tak v utkání s Notou. O vítězství Baletu nebylo od počátku pochyb. Řešila se jen otázka konečného skóre. Podobný průběh mělo i utkání Pelikans Legends – Pop Servis. Hosté se sice ujali vedení, ale pak do jejich sítě padal gól za gólem. Huntířov rychle vedl nad Starou dámou 4:0, ale pak bezstarostným výkonem náskok ztratil. Druhá půle však již plně patřila favoritu utkání. K třetímu místu tak stačí v posledním kole Huntířovu bod z utkání s Mexicem. Pokud se to nepovede, bude mít šanci Denas. Ten suverénně přehrál Dece Computers, když rozhodnuto bylo již do přestávky. Boca zaslouženě přehrála Mexico. Byla totiž bojovnější a koncentrovanější. Soupeře plně přehrála po taktické stránce. Galacticos zlomili duel s Jílovým krátce po přestávce, kdy se jim podařilo vstřelit třetí gól. Pak soupeř zcela odpadl. Slovanka se nedostavila k utkání s El Clasicem a po dlouhých letech prohrála kontumačně. Hráčem kola byl vyhlášen Daniel Šindelář (Denas).

24.KOLO

  VÍTĚZNÁ ŠNŮRA GALACTICOS

  Lídr tabulky si připsal očekávané tři body z duelu s Pop Servisem a v příštím kole může slavit titul. Začátek zápasu byl ovšem překvapivý. Pop Servis se ujal vedení a nejméně patnáct minut favoritu vzdoroval. Teprve pak přišel brankostroj Baletu. Pelikans Legends přehráli El Clasico, když byli po celý průběh zápasu lepším týmem a měli ho pod kontrolou. Soupeři patří uznání za bojovný výkon po celou dobu zápasu. Nedařilo se celkům bojujícím o 3. místo. Huntířov zcela po zásluze padl s Galacticos. Ti dali do zápasu větší snahu a úsilí a jasně soupeře přehráli. Denas každý týden potvrzuje, že není týmem myslícím na obranu. Vedl v průběhu druhé půle nad Jílovým 7:5, přesto dokázal 8:10 prohrát. Stará dáma rozhodla o svém vítězství nad Bocou Juniors po přestávce, kdy zpřesnila koncovcu a hlavně zpevnila obranu. Utkání Slovanka – Dece Computers bylo rozhodnuto do přestávky, kdy si Décéčko celkem bez většího úsilí vypracovalo rozhodující náskok.. Nota získala proti Mexicu důležitý v boji o záchranu. Sahala dokonce po třech, ale závěrečná dělba bodů je asi zasloužená. Hráčem kola byl vyhlášen Josef Florián (Pel Legends).

23.KOLO

  HUNTÍŘOV PO PŘESTELCE TŘETÍ

  Již jen tři kola zbývají do konce ročníku okresním futsalistům. Ve 23. kole se utkali v přímém souboji o třetí místo Danas s Huntířovem. Oba dva celky nikdy v minulosti nemysleli na obranu a tento zápas byl toho důkazem. Obrany neexistovaly. V přestřelce padlo 15 branek a na závěr byl šťastnější Huntířov. V poločase zápasu Galacticos – Boca Juniors byl stav 0:3. Druhou půli však Boca proti bojovnému soupeři podcenila a přišla nejen o svůj náskok, ale nakonec o všechny body. Hlavním strůjcem vítězství Galacticos byl jejich brankař Barták. Nota vedla v průběhu druhé půle nad Starou dámou 4:2. Pak však podlehla trvalému tlaku soupeře, který zaslouženě otočil na 5:4 ve svůj prospěch. Opět nebodoval Pop Servis. Proti Mexicu k tomu chyběl jen jeden gól. Ve druhé půli, kdy už povolily do té doby pevné obrany, bylo Mexico přeci jenom přesnější v koncovce. Dece Computers si připsal snadné tři body ,jelikož Jílové nastoupilo k vzájemnému zápasu je se třemi hráči v poli. Týmy vedoucího dua si připsali očekávané body bez větších komplikací. Pelikans Legends rozhodli brzy o svém vítězství nad Slovankou a ve druhé půli svůj náskok i výrazně navýšili. Bílý Balet střílel proti El Clasicu vyváženě v obou poločasech. Hráčem kola byl vyhlášen Patrik Hrma (Stará dáma).

22.KOLO

  ZÁPAS JARA PRO BÍLÝ BALET

  Zápasem kola, jara i celého ročníku byl souboj Pelikans Legends – Bílý Balet. Hrál se rychlý, dynamický futsal, který odpovídal umístění obou mužstev v tabulce i důležitosti zápasu. Mnoho rozhodl první gól, který se podařilo krátce před přestávkou vstřelit Baletu. Pelikans měli do té doby více šancí, ale výborný Rangl v brance Baletu byl po celý zápas jeho hlavní oporou. Po přestávce se tempo hry ještě zrychlilo. Balet navýšil vedení díky hatriku Červenky na 3:1 a i když soupeř dokázal snížit, v závěrečném tlaku se mu již vyrovnat nepodařilo. Boca Juniors vedla brzy nad Denasem 2:0. Teprve pak začal soupeř hrát a dokázal do přestávky vyrovnat. Druhá půle již patřila Denasu, ale Boca příkladně bojovala až do konce utkání. Svůj existenční zápas zvládla Nota, když zdolala Galacticos. A to díky své tradiční zbrani, větší taktické vyspělosti. Huntířov v zápase kde dominovaly obrany a brankaři zdolal Dece Computers a stále může myslet na 3. místo. Jílové bez větší námahy rozstřílelo Slovanku, která k utkání přistoupila vlažně a bez zájmu. V ještě větší míře to platí pro Pop Sevis. Tomu Stará dáma nastřílela dokonce šestnáct branek. Poslední výkony Pop Servisu jsou zarážející. El Clasico sice vedlo v poločase nad Mexicem 3:2, ale druhá půle patřila jasně soupeři, který utkání s přehledem otočil ve svůj prospěch. Hráčem kola byl vyhlášen Zdeněk Červenka (Bílý Balet).

21.KOLO

  KLID PŘED BOUŘÍ

  Také 21. kolo okresního přeboru přineslo jasná vítězství vedoucího dua. Bílý Balet sice rychle prohrával se Slovankou 0:1, ale brzy utkání otočil a závěr již byl jen otázkou konečného skóre. Pelikans Legends vedli nad Mexicem 2:0, pak však soupeř snížil a utkání bylo dlouho napínavé. Teprve deset minut po přestávce začal favorit navyšovat svůj náskok. Vše tedy směřuje k přímému duelu o vedoucí příčku. Duel Pelikans Legends – Bílý Balet se uskuteční v příštím kole. Ve čtvrtek 17.5. od 20:20 v Březinách.Také souboj o bronz se dramatizuje. Huntířov opět prohrál. Tentokrát jasně a zaslouženě s Jílovým. O osudu utkání bylo jasno do přestávky. Zaváhání Huntířova využilo El Clasico k návratu na 3. Příčku. Zdolalo totiž po dobrém obraném výkonu Starou dámu. Ta opět potvrdila, že do plných hrát neumí. Blízko třetí příčky je i Denas. Ten tentokrát zdolal Notu. Ta podala snaživý výkon, ale na soupeře ve všech směrech nestačila. V záchranářském duelu zdolali Galacticos Pop Servis. Rozhodlo se deset minut před koncem, kdy za nerozhodnutého stavu dokázali Galacticos díky větší taktické vyspělosti zápas rozhodnout. Boca Juniors unikla z pásma sestupu díky výhře nad Dece Computers. Ve vyrovnaném zápase rozhodly chyby Décéčka při vlastní power-play. Hráčem kola byl vyhlášen Jiří Sejkora (Galacticos).

20.KOLO

  DRTIVÁ VÍTĚZSTVÍ VEDOUCÍHO DUA

  Dvacáté kolo okresního přeboru přineslo až na jeden zápas očekávaná vítězství favoritů. Vyjímkou je prohra Huntířova se Slovankou. Ta využila vlažného začátku soupeře a vedla v průběhu druhé půle až 5:2. Huntířov dokázal díky mohutnému závěru srovnat, ale poslední útok patřil Slovance, která půl minuty před koncem rozhodla. Napínavý byl také souboj Nota – Dece Computers. Všechny branky padly do přestávky. Pak již dominovaly obrany a tak Décéčko uhájilo těsné vítězství. Duel Boca Juniors – Jílové byl trochu napínavý do přestávky. Pak již hřiště patřilo Jílovému. První gól duelu Pelikans Legend – Stará dáma vstřelili hosté. Domácí skóre rychle otočili a v průběhu druhého dějství si s chutí zastříleli. Zápasy Pop Servis – Denas a Bílý Balet – Mexico byly rozhodnuty po pár minutách ve prospěch Denasu a Baletu. Poražení nekladli skoro žádný odpor. El Clasico se vrátilo do boje o třetí místo po suverénní výhře nad Galacticos. Hráčem kola byl vyhlášen Lukáš Rantfner (El Clasico).

19.KOLO

  VEDOUCÍ TRIO BEZ PROBLÉMŮ ZVÍTĚZILO

  Další, již 19. Kola za sebou mají futsalisté v okresním přeboru. Mužstva z vedoucích příček tabulky si připsaly snadné tři body. Vedoucímu Bílému Baletu se Stará dáma vůbec nedostavila k utkání. Druzí Pelikans Legends s Galacticos hráli celkem vyrovnaně v první půli, po přestávce šesti góly favorit utkání suverénně rozhodl. Huntířov měl duel s Bocou Juniors od počátku ve své moci a o vítězi nebylo pochyb. V utkání s málo góly zvítězilo Mexico nad Slovankou. Nejlepšími hráči na hřišti byli oba brankaři. Denas jasně přehrál EL Clasico. Ten si vypracoval několik šancí, ale ty většinou neproměnil. Denas byl ovšem o mnoho lepším týmem a jeho vysoké vítězství bylo zasloužené. Jílové vedlo po celý zápas nad Notou. Po většinu času o dva góly. Závěr však patřil Notě, která dokázala srovnat na konečných 6:6. Dece Computers si bez problémů poradili s Pop Servisem. Hráčem kola byl vyhlášen Josef Klečka (Dece Computers).

18.KOLO

  DO ČELA BÍLÝ BALET

  Změnu ve vedení v tabulce registrujeme po 18. kole a dohrávkách 14. kola v okresním přeboru. Díky úspěšně zvládnuté dohrávce s Huntířovem a jasnému vítězství nad Galacticos se na první místo probojoval Bílý Balet. Měl před sebou i s pohárem tři zápasy ve čtyřech dnech. Tento zápřah však výsledkově suverénně zvládl a mimo vedení v okresním přeboru je i ve čtvrtfinále krajského poháru. Bojovné srdce ukázali hráči Pelikans Legends. O poločase prohrávali s Denasem 1:4. Přesto se však nevzdali a duel otočili. Soupeř jim k tomu pomohl tím, že neměl hráče na střídání a druhý poločas odehrál velmi netakticky. Jílové se nesešlo k pondělní dohrávce s Mexicem, ve středu však jasně přehrálo Pop Servis. Ten dokázal po přestávce dohnat ztrátu 0:3 na 3:3, pak však již dominovalo Autocentrum. Boca Juniors překvapivě jasně a suverénně přehrála Slovanku. Ta se sice ujala vedení, pak však již na hřišti bylo jen jedno mužstvo. Hodně branek padlo v duelu Mexico – Stará dáma. Poslední velkou šanci měla Dáma, ale závěrečná remíza 7:7 je spravedlivá. Huntířov nebyl v duelu s Notou lepším celkem. Má však o mnoho větší zkušenosti a toho v tomto zápase plně využil. Šance, které zahodili poražení, se jen tak nevidí. Toto vítězství posunulo Huntířov na třetí místo. Padlo totiž El Clasico. Jasně a zaslouženě s Dece Computers. Ti byli po celý průběh zápasu lepším celkem a pozornou obranou nepouštěli soupeře do šancí. Hráčem kola byl vyhlášen Filip Vait (Jílové).

17.KOLO

  Favorité vítězili

  V 17. kole okresního přeboru bodovali favorité. Pelikans Legends jasně a suverénně přehráli Dece Computers. Většinu gólů vstřelili vítězové z rychlých protiútoků do otevřené obrany. Bílý Balet nepřipustil v duelu s Denasem žádné drama. Soupeře rozstřílel již do přestávky. Poprvé na jaře vyhrála Nota. Bocu Juniors zdolala díky své tradiční zbrani. Pevné obraně, která soupeři nedovolila ani jednou skórovat.. V duelu Galacticos – Mexico se zrodila zasloužená remíza, když blízko k vítězství měli v dramatickém zápase oba celky. Pop Servis velmi potrápil Huntířov. Několikrát dokázal skóre srovnat, ale v závěru se přeci jenom projevily větší zkušenosti Huntířova. Překvapivě vysoko zdolala Slovanka Starou dámu. Ta si i přes dlouho trvající power-play nedokázala poradit s dobrou obranou soupeře a naopak několikrát inkasovala do prázdné branky. Jílové nastoupilo k utkání s El Clasicem jen se třemi hráči do pole. Po trápení v prvním poločase toho hráči Clasica využili k jasnému vítězství a stále drží třetí místo. Hráčem kola byl vyhlášen Jakub Kroupa (Slovanka).

16.KOLO

  DALŠÍ VÝHRA BOCI JUNIORS

  V dalším kole okresního přeboru ve futsalu se činili střelci, padlo celkem 68 branek. Nejvíce osmnáct v duelu Mexico – Denas. Po celý průběh si žádný celek nevypracoval rozhodující náskok. Skóre se několikrát obrátilo. Závěrečná remíza je spravedlivá. Galacticos po většinu zápasu proti Staré dámě vedli, ale nakonec jsou rádi, že v závěru dokázali vyrovnat. Také zde je dělení bodů spravedlivé. Vedoucí Pelikans Legends byli blízko další ztrátě bodů. Tentokrát v duelu s Jílovým. Když již vše mířilo k remíze, dokázal lídr tabulky z posledního útoku díky šťastnému odrazu míče skovat. Bílý Balet nepřipustil proti Dece Computers žádné komplikace. O jeho vítězství bylo jasno brzy po začátku utkání. Pop Servis se hlavně díky výbornému brankaři dlouho držel v souboji s Bocou Juniors. Deset minut před koncem dokonce vedl. Pak se však tak jako v minulém kole projevila větší taktická vyzrálost Boci. V průtrži mračen se odehrálo utkání Slovanka – Nota. Futsalová utkání v Děčíně se totiž odehrávají za každého počasí. Méně to vadilo domácím, kteří rozhodli již do přestávky. Čtyřicet minut se čekalo na první gól zápasu El Clasico – Huntířov. Vstřelili ho hosté. Domácí ovšem rychle srovnali a tak se i přes převahu Huntířova body dělily. Hráčem kola byl vyhlášen Michal Virkovský (Boca Juniors).

15.KOLO

  PELIKANS LEGENDS POPRVÉ PADLI

  Událostí 15. kola okresního ve futsalu je první porážka lídra tabulky Pelikans Legends. Stalo se tak v duelu s Huntířovem. Ten zdolal favorita zaslouženě. V průběhu druhé půle vedl již 6:3. Soupeř snížil na jednobrankový rozdíl až se závěrečným hvizdem rozhodčího. Na vítězství se nadřel i Bílý Balet, který zdolal Jílové. Vedl sice v průběhu druhé půle 4:1, ale mladý tým Jílového se nevzdal a snížil na 5:4. Na vyrovnání však již Autocentra nemělo sílu. Bodovali celky z konce tabulky. Poslední Boca Juniors přehrála El Clasico, když na rozdíl od soupeře hrála taktičtěji. Poté, co strhla vedení na svou stranu, pozorně bránila a chodila do rychlých brejků. Galacticos překvapivě snadno a suverénně přehráli Slovanku. Té se vůbec nedařilo a na nadšeně bojujícího soupeře nestačila. Nota se dostavila k utkání s Pop Servisem jen se třemi hráči do pole. Popáci však duel podcenili a byli rádi za remízu. Duel Dece Computers – Mexico byl rozhodnutý již o přestávce, kdy hosté vedli 7:1. Hráčem kola byl vyhlášen Miroslav Pova (Huntířov).

14.KOLO

  OKLEŠTĚNÝ PROGRAM FUTSALISTŮ

  Své jarní boje měli zahájit ve středu 21.3. futsalisté v okresním přeboru. Všechny tři zápasy naplánované na tento den Galacticos – Denas, Huntířov – Bílý Balet a Mexico – Jílové však musely být odloženy pro nezpůsobilou hrací plochu, kterou pokryl led. Náhradní termín je 16.4. Zbylé zápasy se uskutečnily dle programu a byly sehrány na výborně připravených hracích plochách. Lídr tabulky Pelikans Legends si dle předpokladů poradil s poslední Bocou Juniors. Té se sice povedlo snížit v prvním dějství na 1:2, ale pak již dominovali Pelikans, kteří teprve v závěru dovolili soupeři snížit na přijatelný rozdíl. Slovanka nebyla favorit proti Pop Servisu, jelikož s ním poslední dva duely prohrála. Tentokrát však byla dvě třetiny zápasu lepším celkem a i když Popáci měli drtivý závěr, v němž si vypracovali mnoho šancí, stačilo to jen na snížení skóre. Stará dáma překvapivě snadno a suverénně zdolala Dece Computers. Ti domácím nekladly skoro žádný odpor a tak bylo již do přestávky o vítězi skoro jasno. V druhé půli Dáma náskok navýšila a načepovala soupeři dvanáctku. El Clasico navázalo na úspěšný podzim, když vysoko zdolalo Notu. O třech bodech pro Clasico bylo od počátku jasno.

13.KOLO

  PODZIMNÍM PŮLMISTREM PELIKANS LEGENDS

  Posledním 13. kolem uzavřeli své podzimní boje futsalisté v okresním přeboru. V půlce soutěže vévodí tabulce Pelikans Legends. Rozhodl o tom jejich duel s Notou. Ta využila toho, že Pelikans nebránili a i když v poločase prohrávala 1:4, potrápila favorita až do samého závěru. O vítězství Pelikans rozhodl proměněnou penaltou nejlepší střelec soutěže Florián. Také druhý tým tabulky Bílý Balet se na své vítězství nad poslední Bocou Juniors nadřel. Tak jako v minulém kole rozhodly jeho letité opory.Senzační bronz drží po podzimu El Clasico. Proti Pop Servisu přerušilo sérii nezdarů a může se těšit z výborného umístění. Huntířov byl v poli lepším týmem než jeho soupeř Mexico. To ovšem dokázalo využít chyb Huntířova v obraně a byl blízko bodu. V závěru se ovšem přiklonilo štěstí na stranu Huntířova. Teprve pátý gól v poslední minutě rozhodl definitivně o výhře Denasu nad Slovankou 5:3. Jeho výhra byla ovšem zasloužená. Překvapením kola je remíza Galacticos s Dece Computers. Domácí dokonce o poločase vedli, ovšem hosté byli ve druhém poločase lepším týmem a tak se zrodila zasloužená remíza. Jílové se nedostavilo k utkání se Starou dámou.

12.KOLO

  GALACTICOS PŘEHRÁLI JÍLOVÉ

  Předposledním podzimním kolem pokračoval okresní přebor ve futsale. Tak jako v minulých kolech navýšila vedoucí dvojce týmů svůj náskok na ostatní týmy. Ale neměli to překvapivě vůbec snadné. Vedoucí Pelikans Legend sice vedli o poločasu nad Pop Servisem 3:1, ti se ovšem nevzdali a bojovným, kolektivním výkonem podepřeným výborným Přibylem v bráně otočili skóre na 3:4. Lídr tabulky průběh zápasu opět zvrátil na svou stranu, ale až gól z penalty na 7:5 pár sekund před koncem mu přinesl jistotu tří bodů. Bílý Balet rychle prohrával s Notou 0:2 a byl chvílemi bezradný. Až když zabrali tradiční opory , začal být průběh zápasu vyrovnaný. Ve druhé půli za nerozhodnutého stavu 3:3 stačil Baletu jeden gól a pevná obrana k vítězství. Zdá se, že svou jarní formu našel Huntířov. Starou dámu přehrál bez obtíží, když měl utkání od samého počátku pod kontrolou. Slovanka si sice duel s El Clasicem zkomplikovala, když vedla 2:1 a při přesilovce místo aby vedení navýšila, sama inkasovala, ale v závěru se projevila její větší taktická vyspělost. Zápasu Boca Juniors – Mexico by slušela remíza. V posledních minutách se ovšem štěstí přiklonilo na stanu hostů. Jílové mohlo jít po zaváhání El Clasica na třetí místo. Toho ovšem nevyužilo, když velmi překvapivě padlo s Galacticos. Ti byli po vyrovnané první půli po přestávce překvapivě efektivnější v koncovce. Dece Computers vúbec nestačili na Denas. Ten jim střílel gól za gólem a soupeř se nezmohl vůbec na odpor. Nakonec Denas čepoval jedenáctku. Hráčem kola byl vyhlášen Miroslav Pova (Huntířov).

11.KOLO

  VEDOUCÍ DVOJCE STÁLE NAVYŠUJE NÁSKOK

   Po 11. kole okresního přeboru navýšila dvojce týmů na čele tabulky opět svůj náskok na ostatní týmy. Přispěl k tomu hlavně duel prvních Pelikans Legends se třetím El Clasicem. To bylo lídru tabulky důstojným soupeřem a svou dobrou obrannou hrou mu úlohu favorita ztížilo. Pelikans přesto měli průběh utkání pod kontrolou a jejich vítězství bylo zasloužené. Bílý Balet se jen v úvodu do stavu 2:2 trápil s Pop Servisem. Pak již bylo utkání jen otázkou skóre. Duel Denas – Jílové se hrál dlouho bez branek. Teprve před koncem prvního poločasu se podařilo domácím zamířit dvakrát přesně. To určilo ráz druhé půle když Denas rozhodl zápas z rychlých brejků. Galacticos dokázala hrát vyrovnaně s Huntířovem po celou první půli kdy byl stav 3:3. Ve druhém dějství se již naplno projevila kvalita obhájců titulu. Po druhé za sebou naplno bodovala Nota a získala v uplynulých dvou kolech více bodů než předtím v prvních devíti. O půli sice prohrávala s Mexicem 0:2, ale druhé dějství již jasně patřili ji, když pěti góly v řadě otočila zápas. Stará dáma od počátku s přehledem přehrávala Bocu Juniors. Ta se sice po přestávce střelecky zvedla, ale góly v její síti stále přibývaly. V hezkém zápase Dece Computers – Slovanka se zrodila remíza. Domácí sice vedli v průběhu druhé půle 3:1, hostům se ovšem podařilo srovnat na zaslouženou remízu. Hráčem kola byl vyhlášen Martin Stach (Denas).

10.KOLO

  NOTA SE DOČKALA VÍTĚZSTVÍ

   Po 10. kole okresního přeboru ve futsalu se ještě více zvýraznila převaha prvních dvou celkků. Lídr tabulky Pelikans Legends celkem přesvědčivě vyhrál na hřišti Slovanky, když si rozhodující náskok vypracoval již do přestávky. Bílý Balet zaváhal v duelu s El Clasicem jen jednou, když dovolil soupeři snížit na 2:1. Pak ovšem zabral naplno a utkání suverénně rozhodl. Dařilo se Jílovému, které poskočilo na čtvrté místo, když v přímém souboji o tuto příčku přehrálo Dece Computers. První půle byla ještě celkem vyrovnaná, ale po přestávce již Autocentrum dominovalo. Lepší se Mexico. Pop Servisu nedalo žádnou šanci. Jen úvodní minuty byly vyrovnané. Pak padal do sítě popáků gól za gólem. Již 3:0 vedli chvíli před půlí Galacticos na Bocou Juniors. Ta se však nevzdala a dokázala skóre otočit. Soupeři se podařilo v závěru srovnat na spravedlivou remízu Huntířov přehrál překvapivě hladce Denas. Ten po celou dobu nenašel recept na dobrou obranu soupeře. Oba góly Denasu dokázal vstřelit jen jejich brankař Mráz, když potrestal chyby při tradiční power-play Huntířova. Po dlouhých dvou měsících vyhrála Nota, když zdolala Starou dámu. Ve vyrovnaném zápase byl hlavním strůjcem vítězství brankař Patrik Medal, který si za svůj výkon zasloužil ocenění hráč kola.

9.KOLO

  SOUBOJ O VEDENÍ V TABULCE SKONČIL REMÍZOU

  Událostí nejen 9. kola okresního přeboru ve futsalu, ale celého podzimu, byl souboj dvou dosud neporažených týmů z čela tabulky Bílý Balet – Pelikans Legends. Duel potvrdil, že oba celky nejsou v čele tabulky náhodou. Hrál se vysoce taktický futsal, mnoho šancí se neurodilo. Balet vedl ještě pět minut před koncem 2:1, ale Pelikans dokázali srovnat. A jelikož Balet neproměnil dvě minuty před koncem 10m kop, zrodila se celkem zasloužená remíza. Stáhnout náskok na vedoucí týmy se nepodařilo třetímu El Clasicu. Celkem jasně a zaslouženě prohrálo s Mexicem. To bylo od počátku lepším týmem a o jeho vítězství nebylo pochyb. Překvapivá, ale zasloužená remíza se zrodila v duelu Denas – Boca Juniors. Žádnému týmu se nepodařilo gólově uniknout soupeři na více než gól. Stará dáma vedla nad Pop Servisem 4:0 a deset minut před koncem 5:2. Soupeř však zabojoval a dokázal srovnat skóre. Sahal dokonce i po vedení. Teprve dvě minuty před koncem Dáma dvěma góly definitivně rozhodla. Duel Jílové – Slovanka hrubě ovlivnil rozhodčí, který si ve druhém poločase nesprávně zapisoval osobní chyby. To vyrovnaný zápas rozhodlo ve prospěch domácích. .. V duelu celků z konce tabulky zdolali Galacticos Notu. Ta měla více šancí než soupeř, toho ale podržel výbornými zákroky brankař Barták. Tabulkou stoupá Dece Computers. Nad Huntířovem vedli po pár minutách 3:0, pár minut před koncem 7:4. V závěru se podařilo Huntířovu korigovat na 7:6, ale dvě velké příležitosti na srovnání zneškodnil brankař Štěpnička. Hráčem kola byl vyhlášen Miroslav Betyár (Mexico).

8.KOLO

  PRVNÍ TŘI CELKY TABULKY OSTATNÍM UNIKAJÍ

  Po osmém kola se oddělila v čele tabulky trojce týmů. Pelikans Legends, Bílý Balet, El Clasico. Přitom všechny tři celky byly blízko ztráty bodů. Lídr tabulky Pelikans Legends vedl nad posledním Mexicem v průběhu prvního poločasu 3:1. Pak však patřil duel soupeři, který dokázal srovnat. V závěrečné desetiminutovce sahaly po vítězství oba celky. Šťastnější byli Pelikans. Ještě více se na výhru nadřel Bílý Balet. Slovanku mu byla po celý zápas vyrovnaným soupeřem, v několika úsecích hry měla i více ze hry. Vedla dokonce 3:1. Až výborně sehraná power-play Baletu přivodila obrat ve skóre a šťastnou výhru favorita. Když vedlo překvapení podzimu El Clasico deset minut před koncem nad Starou dámou 5:1, zdálo se rozhodnuto. Dáma však dokázala vstřelit tři rychlé góly . Vyrovnávající branku však vstřelit nedokázala. Po několika slabých výkonech se zaskvěl Pop Servis. Jeho duel s Galacticos se lámal po přestávce, kdy Popáci rychle zareagovali na snížení soupeře na 3:2. Čtvrtý gól v síti Galacticos utkání rozhodl. Pak již Pop Servis dominoval. Zaslouženou remízou 5:5 skončil duel Huntířov – Jílové. Ani jeden tým si nevypracoval v průběhu utkání rozhodující náskok. A když Huntířov v závěru utkání neproměnil dvě velké šance, skončil zápas zaslouženou remízou. Nota byla Dnesu vyrovnaným soupeřem v prvním poločase S ubíhajícím časem druhé půle se stále více projevovala herní převaha Denasu, Duel Boca Juniors – Dece Computers se odehrával dlouho bez branek. Bylo jasné, že o vítězi rozhodne první gól. Ten se podařilo vsítit Décéčku. Pak si již výhru pohlídalo. V závěru se Boca pokusila o power-play. Tento způsob hry však zatím neovládá. Soupeř nakonec vsítil druhý gól a utkání definitivně rozhodl. Hráčem kola byl vyhlášen Aleš Čermák (Bílý Balet).

7.KOLO

  VÍTĚZNÁ JÍZDA EL CLASICA I TRÁPENÍ MEXICA POKRAČUJÍ

  Za polovinou podzimních bojů je po sedmém kole okresní přebor ve futsalu. Naplno bodovali všechny týmy z čela tabulky. Vedoucí Pelikans Legends se utkali v těžkém souboji se Starou dámou. Ta si v vypracovala více šancí než favorit utkání, dokonce v úvodu vedla. Pak mnoho dalších šancí Dámy zneškodnil výborný Smutný v brance Pelikans. Ve druhém dějství se projevila větší herní zkušenost lídra tabulky. Druhý Bílý Balet si celkem v pohodě poradil s Mexicem. O vítězi nebylo od počátku pochyb. Mexico příkladně bojovalo, na soupeře však nemělo. Na vítězné vlně pokračuje El Clasico. Proti Galacticos nebylo lepším celkem. Soupeř měl více šancí a chvílemi Clasico přehrával. Ovšem při většině šancí svůj tým podržel brankař Němeček a v závěru, kdy Galacticos došly síly jeho spoluhráči rychle utkání otočili. Slovanka mělo od počátku více šancí než její soupeř Huntířov. Přesto byl po první půli stav 3:1, jelikož obhájce titulu byl stoprocentní v koncovce. Druhý poločas ale přinesl obrat skóre, když Slovanka třemi góly zápas otočila a v napínavém závěru vítězství ubránila. Jílové bylo skoro celý zápas lepším týmem než Boca Juniors. V závěru vedlo 5:2 a zdálo se, že je rozhodnuto. Boca však dokázala snížit na 5:4 a sahala po vyrovnání. Až šestý gól Jílového utkání rozhodl. Zápas Denas – Pop Servis připomínal hru kočky s myší. Pop Servis se po přestávce úplně složili a opět inkasovali vysoký příděl gólů. Nota vedla chvíli před koncem prvního dějství nad Dece Computers. Soupeři se ale podařilo do přestávky díky přesným střelám brankaře skóre otočit. Po přestávce si již Dece vedení pohlídali. Hráčem kola byl vyhlášen Pavel Štěpnička (Dece Com.).

6.KOLO

  LÍDR TABULKY SE ZAPOTIL

  V šestém kole okresního okresního přeboru ve futsalu málem ztratil první body vedoucí tým tabulky Pelikans Legends. V zápase s Galacticos si vybral poprvé slabou chvíli po přestávce za stavu 5:2, kdy dovolil dobře bojujícímu soupeři srovnat na 5:5 a poté v závěru utkání. Pár minut před koncem při vedení 8:5 byl najednou stav 8:7 a Galacticos měli v poslední sekundě dokonce velkou šanci na vyrovnání. Pronásledovatel vedoucího celku Bílý Balet si připsal pohodové vítězství nad Starou dámou. Ta byla Baletu v poli vyrovnaným soupeřem, ale ztroskotala na neproměňování šancí, chyby v obraně a hlavně na nezkušenost. Ve skvělém podzimu pokračuje El Clasico. Denas mu ovšem nebyl vyrovnaným soupeřem, jelikož se k utkání k utkání dostavil jen se třemi hráči v poli. Daří se Slovance. Mexicu nedala žádnou šanci, když ho zcela jasně přehrála ve všech směrech. Ráz utkání Pop Servis – Dece Computers určila první minuta, kdy hosté z první akce skórovali. Nakonec dosáhli vysokého vítězství, když soupeř po prvních gólech v jeho síti zcela rezignoval. Boca Juniors dokázala dvakrát dohnat dvoubrankové vedení Huntířova. Teprve pak favorit utkání zpevnil obranu a čtyřmi góly zápas rozhodl. Jílové v pohodově hraném utkání zdolalo Notu. První dějství bylo ještě vyrovnané, po přestávce ovládlo plně hru Autocentrum. Hráčem kola byl vyhlášen Jakub Kroupa (Slovanka).

5.KOLO

  VŠECHNY TÝMY JIŽ MAJÍ ASPOŇ JEDNO VÍTĚZSTVÍ

  Bez překvapení proběhlo další kolo okresního přeboru ve futsalu. Své první vítězství docílilo jako poslední tým soutěže Mexico. A to velmi jednoduše, jejich protivník Stará dáma se k utkání nedostavil. Pelikans Legends potvrdili, že jim první příčka zatím patří právem. Jasně přehráli Denas. Ten trochu vzdoroval v prvním dějství, druhá půle již patřila jasně lídrovi tabulky. Druhý Bílý Balet zdolal překvapivě jen o gól Galacticos. Ti se po prohraném úvodním dějství 2:5 nepoložili a i díky chybám Baletu při power-play dokázali snížit na konečných 5:6. Huntířov zdolal odpor Noty až po přestávce, kdy se naplno projevily jeho větší zkušenosti. Slovanka vedla nad Bocou Juniors již po první půli a ve druhé dokázala ještě svůj náskok taktickou hrou navýšit. Ve vítězné jízdě pokračuje El Clasico. Tentokrát zdolalo Dece Computers. A byla to výhra zasloužená. El Clasico bylo koncentrovanějším týmem. Soupeř si nevěděl rady hlavně s jeho pevnou obranou. Jílové v přestřelce přehrálo Pop Servis. V zápase se myslelo na obou stranách jen na útok. Jílové mělo ale duel po celý průběh pod kontrolou. Hráčem kola byl vyhlášen Josef Florián (Pelikans Legends).

4.KOLO

  BOCA JUNIORS, GALACTICOS A HUNTÍŘOV SE DOČKALI VÍTĚZSTVÍ

  Šlágrem kola v okresu měl být souboj Pelikans Legends – Dece Computers. Bohužel tomu tak nebylo. Hosté odehráli prvních dvacet minut jen se třemi hráči v poli, čehož Pelikans bohatě využili. A i poté, co Computers doplnili svůj stav na čtyři hráče, dominovali na hřišti domácí. Prvního vítězství se dočkali Galacticos, Huntířov a Boca Junuiors. Galacticos překvapivě snadno zdolali trápící se Mexico. V prvním poločase byl souboj ještě vyrovnaný. Po přestávce využívali Galacticos rychlé brejky k navyšování náskoku. Boca Juniors vedla nad Notou již 4:0. Ta pak předvedla výbornou stíhající jízdu, která však stačila jen na zkorigování výsledku. Šance na vyrovnání již gól nepřinesly. Překvapením podzimu je zatím El Clasico. Tentokrát zdolalo Jílové. To vedlo v poločase 3:1 a bylo lepším týmem. Přestávka však přinesla zvrat. Clasico skóre otočilo a při power- play soupeře náskok góly do prázdné branky navýšilo. I když byl před zápasem Pop Servis – Huntířov mezi mužstvy sedmibodový rozdíl, byli hosté přesto favority. Svou úlohu splnili. Domácí ovšem nedali svou kůži zadarmo a také si vypracovali několik šancí. Celkově byl ale Huntířov o poznání lepší a Popáky zachránil od většího přídělu jejich výborný brankař Přibyl. Roli jednoho z favoritů soutěže potvrdil Bílý Balet. S přehledem zdolal Denas. Ve slušně hraném utkání držel od počátku pevně otěže hry. Soupeř se ovšem nevzdal a po celý zápas příkladně bojoval. Na suverénně hrající Balet to však nestačilo. Typický remízový duel jen se dvěma góly sehráli Slovanka se Starou dámou. Hosté o přestávce vedli, domácí po tlaku ve druhém dějství srovnali. Hráčem kola byl vyhlášen Petr Kolman (Galacticos).

3.KOLO

  EL CLASICO ZDOLALO HUNTÍŘOV, DO ČELA PELIKANS LEGENDS

  Událostí 3. kola je výhra El Clasica nad Huntířovem. Vedení ve vzájemném duelu se dle očekávání ujal po pár sekundách Huntířov. Clasico se však nevzdalo, výborně bránilo power-play, kterou hrál soupeř po celý zápas. Do přestávky průběh otočilo a ve druhém dějství vedení ještě navýšilo. Strůjcem vítězství byl výborný Němeček v brance a příkladná bojovnost celého mužstva. Vedle Huntířova se zatím nedaří také Mexicu. Tentokrát prohrálo s Denasem. Ten měl hru daleko lépe organizovanou nežli soupeř, což se projevilo hlavně ve druhém dějství, kdy Denas zápas s přehledem rozhodl. Vyrovnaný duel plný tvrdých soubojů odehráli Dece Computers s Bílým Baletem. Ten šahal po vítězství, ale Computers v závěru srovnali na spravedlivou remízu. Výborný, rychlý a dramatický zápas sehrálo Jílové s Pelikans Legends. Domácí vedli brzo 2:0 a byli lepším týmem. Hosté se však nevzdali, skóre srovnali. Po dramatickém průběhu, kdy se už duel blížil k remíze, rozhodla poslední podařená akce Pelikans o jejich vítězství a posunu do čela tabulky. Dramatický byl i souboj Nota – Slovanka. Domácí měli po celý zápas nejméně jednobrankový náskok, pět minut před koncem vedli dokonce 4:2. Slovanka se však nevzdala a v posledních sekundách dokázala z 10m kopu vyrovnat. Galacticos se dostavili na utkání se Starou dámou jen se třemi hráči do pole. Proto bylo jejich vzájemné utkání jen otázkou závěrečného skóre ve prospěch St. dámy. Oživením soutěže je zatím Pop Servis. Ještě neprohrál. Tentokrát zdolal Bocu Juniors. V utkání si po většinu času udržoval náskok, který i díky nedůrazu Boci v koncovce udržel až do konce. Těžší soupeři Pop Servis ale teprve čekají. Hráčem kola byl vyhlášen Jakub Němeček (El Clasico).

2.KOLO

 JEN BALET A PELIKANS STOPROCENTNÍ

  Po dvou kolech okresního přeboru ve futsalu mají již jen dva týmy plný počet bodů. Jedním z nich je Bílý Balet. Ten zkušeně přehrál dobře hrající Jílové. V prvním poločase byl jejich souboj vyrovnaný, ale ve druhém dějství se naplno projevila o mnoho větší zkušenost hráčů Baletu, kteří nikam nepospíchali a na své šance si počkali. Druhým týmem bez ztráty bodu jsou Pelikans Legends. V duelu s Huntířovem bylo rozhodující, že dali první gól a pak se mohli soustředit na obranu. Huntířov snižoval dvakrát na rozdíl dvou branek až v závěru utkání. Vyrovnaný, zajímavý zápas hrající v duch fair play sehrála Stará dáma s Denasem. Po dramatickém průběhu se zdálo, že dojde na zaslouženou dělbu bodů. Když už se rozhodčí chystal ukončit zápas, využili domácí toho, že soupeřův brankař stál mimo své branky a střelou do prázdné branky rozhodli zápas. Napínavý, tvrdý souboj přinesl duel Mexico – Dece Computers. Duelu by slušela remíza, ale Computers šikovně využili chyb v obraně Mexica a připsali si tři body. Být lepším neznamenalo v duelu Pop Servis – Nota že daný tým v utkání vede. V prvním poločase měli více šancí domácí, ale přesto chvíli po přestávce prohrávali 3:1. Když převzala otěže hry Nota, Pop Servis během půl minuty vyrovnal. V závěru měli příležitosti oba celky, ale brankaři již dominovali. Slovanka se poučila ze zaváhání v minulém kole a s přehledem zdolal Galacticos. O osudu utkání bylo jasno již po prvním dějství. Zápas El Clasico – Boca Juniors byl v prvním poločase ve znamení obran. Padlo po gólu na obou stranách. Přestávka změnila obraz hry. Útok střídal útok. O branky nebyla nouze. Úspěšnější v jejich střílení bylo El Clasico, které si tak připsalo první vítězství. Hráčem kola byl vyhlášen David Kutzler (Stará dáma).

1.KOLO

 HUNTÍŘOV POTVRDIL DOMINANCI

  Své podzimní boje zahájili okresní futsalisté. Obhájce vítězství Humtířov, tak jako mnoho let dozadu, v prvním kole prohrál. Tentokrát s Bílým Baletem. Výhra Baletu byla zasloužená. Byl po většinu utkání lepším celkem a jeho průběh měl pod kontrolou. Překvapením je vysoká výhra na jaře se trápícího Jílového nad Mexicem. To sice vedlo 1:0, ale pak již mířili přesně jen hráči Autocentra a potvrdili, že letos by měli patřit ke štikám soutěže. Slovanka si myslela v duelu s Pop Servisem na tři body. Opak byl však pravdou. Soupeř vstoupil do utkání lépe, ujal se vedení, a i když Slovanka dokázala několikrát srovnat, závěr patřil překvapivě popákům. Duel Denas – Galacticos nepřinesl žádné překvapení. První půle byla sice vzácně vyrovnané, ale po přestávce se naplno projevila větší kvality kádru Denasu. Tvrdě realitu rozdílu mezi třídou a přeborem poznalo El Clasico. Proti Notě bojovalo, ale góly střílel jen soupeř. Nota vycházela z pozorné obrany k rychlým brejkům. Bylo z toho sedm branek, žádná inkasovaná a tři body. Po bodu sahala Boca Juniors v zápase s Pelikans Legends. Ti sice vedli v průběhu druhé půle 3:0, ale snaživý soupeř dokázal srovnat. Dvě minuty před koncem po signálu z rohu dokázali Pelikans přeci jenom šťastně strhnout vítězství na svou stranu. Dramatickou bitvu sehráli Dece Computers se Starou dámou. Hosté byli po vyrovnaném průběhu blízko třem bodům. Domácím se ale podařilo v předposlední minutě vyrovnat. Hráčem kola byl vyhlášen Daniel Pilík (Pop Servis).