""" PODZIM 2017 """

13.KOLO

PODZIMNÍM PŮLMISTREM PELIKANS LEGENDS

Posledním 13. kolem uzavřeli své podzimní boje futsalisté v okresním přeboru. V půlce soutěže vévodí tabulce Pelikans Legends. Rozhodl o tom jejich duel s Notou. Ta využila toho, že Pelikans nebránili a i když v poločase prohrávala 1:4, potrápila favorita až do samého závěru. O vítězství Pelikans rozhodl proměněnou penaltou nejlepší střelec soutěže Florián. Také druhý tým tabulky Bílý Balet se na své vítězství nad poslední Bocou Juniors nadřel. Tak jako v minulém kole rozhodly jeho letité opory.Senzační bronz drží po podzimu El Clasico. Proti Pop Servisu přerušilo sérii nezdarů a může se těšit z výborného umístění. Huntířov byl v poli lepším týmem než jeho soupeř Mexico. To ovšem dokázalo využít chyb Huntířova v obraně a byl blízko bodu. V závěru se ovšem přiklonilo štěstí na stranu Huntířova. Teprve pátý gól v poslední minutě rozhodl definitivně o výhře Denasu nad Slovankou 5:3. Jeho výhra byla ovšem zasloužená. Překvapením kola je remíza Galacticos s Dece Computers. Domácí dokonce o poločase vedli, ovšem hosté byli ve druhém poločase lepším týmem a tak se zrodila zasloužená remíza. Jílové se nedostavilo k utkání se Starou dámou.

12.KOLO

GALACTICOS PŘEHRÁLI JÍLOVÉ

Předposledním podzimním kolem pokračoval okresní přebor ve futsale. Tak jako v minulých kolech navýšila vedoucí dvojce týmů svůj náskok na ostatní týmy. Ale neměli to překvapivě vůbec snadné. Vedoucí Pelikans Legend sice vedli o poločasu nad Pop Servisem 3:1, ti se ovšem nevzdali a bojovným, kolektivním výkonem podepřeným výborným Přibylem v bráně otočili skóre na 3:4. Lídr tabulky průběh zápasu opět zvrátil na svou stranu, ale až gól z penalty na 7:5 pár sekund před koncem mu přinesl jistotu tří bodů. Bílý Balet rychle prohrával s Notou 0:2 a byl chvílemi bezradný. Až když zabrali tradiční opory , začal být průběh zápasu vyrovnaný. Ve druhé půli za nerozhodnutého stavu 3:3 stačil Baletu jeden gól a pevná obrana k vítězství. Zdá se, že svou jarní formu našel Huntířov. Starou dámu přehrál bez obtíží, když měl utkání od samého počátku pod kontrolou. Slovanka si sice duel s El Clasicem zkomplikovala, když vedla 2:1 a při přesilovce místo aby vedení navýšila, sama inkasovala, ale v závěru se projevila její větší taktická vyspělost. Zápasu Boca Juniors – Mexico by slušela remíza. V posledních minutách se ovšem štěstí přiklonilo na stanu hostů. Jílové mohlo jít po zaváhání El Clasica na třetí místo. Toho ovšem nevyužilo, když velmi překvapivě padlo s Galacticos. Ti byli po vyrovnané první půli po přestávce překvapivě efektivnější v koncovce. Dece Computers vúbec nestačili na Denas. Ten jim střílel gól za gólem a soupeř se nezmohl vůbec na odpor. Nakonec Denas čepoval jedenáctku. Hráčem kola byl vyhlášen Miroslav Pova (Huntířov).

11.KOLO

VEDOUCÍ DVOJCE STÁLE NAVYŠUJE NÁSKOK

Po 11. kole okresního přeboru navýšila dvojce týmů na čele tabulky opět svůj náskok na ostatní týmy. Přispěl k tomu hlavně duel prvních Pelikans Legends se třetím El Clasicem. To bylo lídru tabulky důstojným soupeřem a svou dobrou obrannou hrou mu úlohu favorita ztížilo. Pelikans přesto měli průběh utkání pod kontrolou a jejich vítězství bylo zasloužené. Bílý Balet se jen v úvodu do stavu 2:2 trápil s Pop Servisem. Pak již bylo utkání jen otázkou skóre. Duel Denas – Jílové se hrál dlouho bez branek. Teprve před koncem prvního poločasu se podařilo domácím zamířit dvakrát přesně. To určilo ráz druhé půle když Denas rozhodl zápas z rychlých brejků. Galacticos dokázala hrát vyrovnaně s Huntířovem po celou první půli kdy byl stav 3:3. Ve druhém dějství se již naplno projevila kvalita obhájců titulu. Po druhé za sebou naplno bodovala Nota a získala v uplynulých dvou kolech více bodů než předtím v prvních devíti. O půli sice prohrávala s Mexicem 0:2, ale druhé dějství již jasně patřili ji, když pěti góly v řadě otočila zápas. Stará dáma od počátku s přehledem přehrávala Bocu Juniors. Ta se sice po přestávce střelecky zvedla, ale góly v její síti stále přibývaly. V hezkém zápase Dece Computers – Slovanka se zrodila remíza. Domácí sice vedli v průběhu druhé půle 3:1, hostům se ovšem podařilo srovnat na zaslouženou remízu. Hráčem kola byl vyhlášen Martin Stach (Denas).

10.KOLO

NOTA SE DOČKALA VÍTĚZSTVÍ

Po 10. kole okresního přeboru ve futsalu se ještě více zvýraznila převaha prvních dvou celkků. Lídr tabulky Pelikans Legends celkem přesvědčivě vyhrál na hřišti Slovanky, když si rozhodující náskok vypracoval již do přestávky. Bílý Balet zaváhal v duelu s El Clasicem jen jednou, když dovolil soupeři snížit na 2:1. Pak ovšem zabral naplno a utkání suverénně rozhodl. Dařilo se Jílovému, které poskočilo na čtvrté místo, když v přímém souboji o tuto příčku přehrálo Dece Computers. První půle byla ještě celkem vyrovnaná, ale po přestávce již Autocentrum dominovalo. Lepší se Mexico. Pop Servisu nedalo žádnou šanci. Jen úvodní minuty byly vyrovnané. Pak padal do sítě popáků gól za gólem. Již 3:0 vedli chvíli před půlí Galacticos na Bocou Juniors. Ta se však nevzdala a dokázala skóre otočit. Soupeři se podařilo v závěru srovnat na spravedlivou remízu Huntířov přehrál překvapivě hladce Denas. Ten po celou dobu nenašel recept na dobrou obranu soupeře. Oba góly Denasu dokázal vstřelit jen jejich brankař Mráz, když potrestal chyby při tradiční power-play Huntířova. Po dlouhých dvou měsících vyhrála Nota, když zdolala Starou dámu. Ve vyrovnaném zápase byl hlavním strůjcem vítězství brankař Patrik Medal, který si za svůj výkon zasloužil ocenění hráč kola.

9.KOLO

SOUBOJ O VEDENÍ V TABULCE SKONČIL REMÍZOU

Událostí nejen 9. kola okresního přeboru ve futsalu, ale celého podzimu, byl souboj dvou dosud neporažených týmů z čela tabulky Bílý Balet – Pelikans Legends. Duel potvrdil, že oba celky nejsou v čele tabulky náhodou. Hrál se vysoce taktický futsal, mnoho šancí se neurodilo. Balet vedl ještě pět minut před koncem 2:1, ale Pelikans dokázali srovnat. A jelikož Balet neproměnil dvě minuty před koncem 10m kop, zrodila se celkem zasloužená remíza. Stáhnout náskok na vedoucí týmy se nepodařilo třetímu El Clasicu. Celkem jasně a zaslouženě prohrálo s Mexicem. To bylo od počátku lepším týmem a o jeho vítězství nebylo pochyb. Překvapivá, ale zasloužená remíza se zrodila v duelu Denas – Boca Juniors. Žádnému týmu se nepodařilo gólově uniknout soupeři na více než gól. Stará dáma vedla nad Pop Servisem 4:0 a deset minut před koncem 5:2. Soupeř však zabojoval a dokázal srovnat skóre. Sahal dokonce i po vedení. Teprve dvě minuty před koncem Dáma dvěma góly definitivně rozhodla. Duel Jílové – Slovanka hrubě ovlivnil rozhodčí, který si ve druhém poločase nesprávně zapisoval osobní chyby. To vyrovnaný zápas rozhodlo ve prospěch domácích. .. V duelu celků z konce tabulky zdolali Galacticos Notu. Ta měla více šancí než soupeř, toho ale podržel výbornými zákroky brankař Barták. Tabulkou stoupá Dece Computers. Nad Huntířovem vedli po pár minutách 3:0, pár minut před koncem 7:4. V závěru se podařilo Huntířovu korigovat na 7:6, ale dvě velké příležitosti na srovnání zneškodnil brankař Štěpnička. Hráčem kola byl vyhlášen Miroslav Betyár (Mexico).

8.KOLO

PRVNÍ TŘI CELKY TABULKY OSTATNÍM UNIKAJÍ

Po osmém kola se oddělila v čele tabulky trojce týmů. Pelikans Legends, Bílý Balet, El Clasico. Přitom všechny tři celky byly blízko ztráty bodů. Lídr tabulky Pelikans Legends vedl nad posledním Mexicem v průběhu prvního poločasu 3:1. Pak však patřil duel soupeři, který dokázal srovnat. V závěrečné desetiminutovce sahaly po vítězství oba celky. Šťastnější byli Pelikans. Ještě více se na výhru nadřel Bílý Balet. Slovanku mu byla po celý zápas vyrovnaným soupeřem, v několika úsecích hry měla i více ze hry. Vedla dokonce 3:1. Až výborně sehraná power-play Baletu přivodila obrat ve skóre a šťastnou výhru favorita. Když vedlo překvapení podzimu El Clasico deset minut před koncem nad Starou dámou 5:1, zdálo se rozhodnuto. Dáma však dokázala vstřelit tři rychlé góly . Vyrovnávající branku však vstřelit nedokázala. Po několika slabých výkonech se zaskvěl Pop Servis. Jeho duel s Galacticos se lámal po přestávce, kdy Popáci rychle zareagovali na snížení soupeře na 3:2. Čtvrtý gól v síti Galacticos utkání rozhodl. Pak již Pop Servis dominoval. Zaslouženou remízou 5:5 skončil duel Huntířov – Jílové. Ani jeden tým si nevypracoval v průběhu utkání rozhodující náskok. A když Huntířov v závěru utkání neproměnil dvě velké šance, skončil zápas zaslouženou remízou. Nota byla Dnesu vyrovnaným soupeřem v prvním poločase S ubíhajícím časem druhé půle se stále více projevovala herní převaha Denasu, Duel Boca Juniors – Dece Computers se odehrával dlouho bez branek. Bylo jasné, že o vítězi rozhodne první gól. Ten se podařilo vsítit Décéčku. Pak si již výhru pohlídalo. V závěru se Boca pokusila o power-play. Tento způsob hry však zatím neovládá. Soupeř nakonec vsítil druhý gól a utkání definitivně rozhodl. Hráčem kola byl vyhlášen Aleš Čermák (Bílý Balet).

7.KOLO

VÍTĚZNÁ JÍZDA EL CLASICA I TRÁPENÍ MEXICA POKRAČUJÍ

Za polovinou podzimních bojů je po sedmém kole okresní přebor ve futsalu. Naplno bodovali všechny týmy z čela tabulky. Vedoucí Pelikans Legends se utkali v těžkém souboji se Starou dámou. Ta si v vypracovala více šancí než favorit utkání, dokonce v úvodu vedla. Pak mnoho dalších šancí Dámy zneškodnil výborný Smutný v brance Pelikans. Ve druhém dějství se projevila větší herní zkušenost lídra tabulky. Druhý Bílý Balet si celkem v pohodě poradil s Mexicem. O vítězi nebylo od počátku pochyb. Mexico příkladně bojovalo, na soupeře však nemělo. Na vítězné vlně pokračuje El Clasico. Proti Galacticos nebylo lepším celkem. Soupeř měl více šancí a chvílemi Clasico přehrával. Ovšem při většině šancí svůj tým podržel brankař Němeček a v závěru, kdy Galacticos došly síly jeho spoluhráči rychle utkání otočili. Slovanka mělo od počátku více šancí než její soupeř Huntířov. Přesto byl po první půli stav 3:1, jelikož obhájce titulu byl stoprocentní v koncovce. Druhý poločas ale přinesl obrat skóre, když Slovanka třemi góly zápas otočila a v napínavém závěru vítězství ubránila. Jílové bylo skoro celý zápas lepším týmem než Boca Juniors. V závěru vedlo 5:2 a zdálo se, že je rozhodnuto. Boca však dokázala snížit na 5:4 a sahala po vyrovnání. Až šestý gól Jílového utkání rozhodl. Zápas Denas – Pop Servis připomínal hru kočky s myší. Pop Servis se po přestávce úplně složili a opět inkasovali vysoký příděl gólů. Nota vedla chvíli před koncem prvního dějství nad Dece Computers. Soupeři se ale podařilo do přestávky díky přesným střelám brankaře skóre otočit. Po přestávce si již Dece vedení pohlídali. Hráčem kola byl vyhlášen Pavel Štěpnička (Dece Com.).

6.KOLO

LÍDR TABULKY SE ZAPOTIL

V šestém kole okresního okresního přeboru ve futsalu málem ztratil první body vedoucí tým tabulky Pelikans Legends. V zápase s Galacticos si vybral poprvé slabou chvíli po přestávce za stavu 5:2, kdy dovolil dobře bojujícímu soupeři srovnat na 5:5 a poté v závěru utkání. Pár minut před koncem při vedení 8:5 byl najednou stav 8:7 a Galacticos měli v poslední sekundě dokonce velkou šanci na vyrovnání. Pronásledovatel vedoucího celku Bílý Balet si připsal pohodové vítězství nad Starou dámou. Ta byla Baletu v poli vyrovnaným soupeřem, ale ztroskotala na neproměňování šancí, chyby v obraně a hlavně na nezkušenost. Ve skvělém podzimu pokračuje El Clasico. Denas mu ovšem nebyl vyrovnaným soupeřem, jelikož se k utkání k utkání dostavil jen se třemi hráči v poli. Daří se Slovance. Mexicu nedala žádnou šanci, když ho zcela jasně přehrála ve všech směrech. Ráz utkání Pop Servis – Dece Computers určila první minuta, kdy hosté z první akce skórovali. Nakonec dosáhli vysokého vítězství, když soupeř po prvních gólech v jeho síti zcela rezignoval. Boca Juniors dokázala dvakrát dohnat dvoubrankové vedení Huntířova. Teprve pak favorit utkání zpevnil obranu a čtyřmi góly zápas rozhodl. Jílové v pohodově hraném utkání zdolalo Notu. První dějství bylo ještě vyrovnané, po přestávce ovládlo plně hru Autocentrum. Hráčem kola byl vyhlášen Jakub Kroupa (Slovanka).

5.KOLO

VŠECHNY TÝMY JIŽ MAJÍ ASPOŇ JEDNO VÍTĚZSTVÍ

Bez překvapení proběhlo další kolo okresního přeboru ve futsalu. Své první vítězství docílilo jako poslední tým soutěže Mexico. A to velmi jednoduše, jejich protivník Stará dáma se k utkání nedostavil. Pelikans Legends potvrdili, že jim první příčka zatím patří právem. Jasně přehráli Denas. Ten trochu vzdoroval v prvním dějství, druhá půle již patřila jasně lídrovi tabulky. Druhý Bílý Balet zdolal překvapivě jen o gól Galacticos. Ti se po prohraném úvodním dějství 2:5 nepoložili a i díky chybám Baletu při power-play dokázali snížit na konečných 5:6. Huntířov zdolal odpor Noty až po přestávce, kdy se naplno projevily jeho větší zkušenosti. Slovanka vedla nad Bocou Juniors již po první půli a ve druhé dokázala ještě svůj náskok taktickou hrou navýšit. Ve vítězné jízdě pokračuje El Clasico. Tentokrát zdolalo Dece Computers. A byla to výhra zasloužená. El Clasico bylo koncentrovanějším týmem. Soupeř si nevěděl rady hlavně s jeho pevnou obranou. Jílové v přestřelce přehrálo Pop Servis. V zápase se myslelo na obou stranách jen na útok. Jílové mělo ale duel po celý průběh pod kontrolou. Hráčem kola byl vyhlášen Josef Florián (Pelikans Legends).

4.KOLO

BOCA JUNIORS, GALACTICOS A HUNTÍŘOV SE DOČKALI VÍTĚZSTVÍ

Šlágrem kola v okresu měl být souboj Pelikans Legends – Dece Computers. Bohužel tomu tak nebylo. Hosté odehráli prvních dvacet minut jen se třemi hráči v poli, čehož Pelikans bohatě využili. A i poté, co Computers doplnili svůj stav na čtyři hráče, dominovali na hřišti domácí. Prvního vítězství se dočkali Galacticos, Huntířov a Boca Junuiors. Galacticos překvapivě snadno zdolali trápící se Mexico. V prvním poločase byl souboj ještě vyrovnaný. Po přestávce využívali Galacticos rychlé brejky k navyšování náskoku. Boca Juniors vedla nad Notou již 4:0. Ta pak předvedla výbornou stíhající jízdu, která však stačila jen na zkorigování výsledku. Šance na vyrovnání již gól nepřinesly. Překvapením podzimu je zatím El Clasico. Tentokrát zdolalo Jílové. To vedlo v poločase 3:1 a bylo lepším týmem. Přestávka však přinesla zvrat. Clasico skóre otočilo a při power- play soupeře náskok góly do prázdné branky navýšilo. I když byl před zápasem Pop Servis – Huntířov mezi mužstvy sedmibodový rozdíl, byli hosté přesto favority. Svou úlohu splnili. Domácí ovšem nedali svou kůži zadarmo a také si vypracovali několik šancí. Celkově byl ale Huntířov o poznání lepší a Popáky zachránil od většího přídělu jejich výborný brankař Přibyl. Roli jednoho z favoritů soutěže potvrdil Bílý Balet. S přehledem zdolal Denas. Ve slušně hraném utkání držel od počátku pevně otěže hry. Soupeř se ovšem nevzdal a po celý zápas příkladně bojoval. Na suverénně hrající Balet to však nestačilo. Typický remízový duel jen se dvěma góly sehráli Slovanka se Starou dámou. Hosté o přestávce vedli, domácí po tlaku ve druhém dějství srovnali. Hráčem kola byl vyhlášen Petr Kolman (Galacticos).

3.KOLO

EL CLASICO ZDOLALO HUNTÍŘOV, DO ČELA PELIKANS LEGENDS

Událostí 3. kola je výhra El Clasica nad Huntířovem. Vedení ve vzájemném duelu se dle očekávání ujal po pár sekundách Huntířov. Clasico se však nevzdalo, výborně bránilo power-play, kterou hrál soupeř po celý zápas. Do přestávky průběh otočilo a ve druhém dějství vedení ještě navýšilo. Strůjcem vítězství byl výborný Němeček v brance a příkladná bojovnost celého mužstva. Vedle Huntířova se zatím nedaří také Mexicu. Tentokrát prohrálo s Denasem. Ten měl hru daleko lépe organizovanou nežli soupeř, což se projevilo hlavně ve druhém dějství, kdy Denas zápas s přehledem rozhodl. Vyrovnaný duel plný tvrdých soubojů odehráli Dece Computers s Bílým Baletem. Ten šahal po vítězství, ale Computers v závěru srovnali na spravedlivou remízu. Výborný, rychlý a dramatický zápas sehrálo Jílové s Pelikans Legends. Domácí vedli brzo 2:0 a byli lepším týmem. Hosté se však nevzdali, skóre srovnali. Po dramatickém průběhu, kdy se už duel blížil k remíze, rozhodla poslední podařená akce Pelikans o jejich vítězství a posunu do čela tabulky. Dramatický byl i souboj Nota – Slovanka. Domácí měli po celý zápas nejméně jednobrankový náskok, pět minut před koncem vedli dokonce 4:2. Slovanka se však nevzdala a v posledních sekundách dokázala z 10m kopu vyrovnat. Galacticos se dostavili na utkání se Starou dámou jen se třemi hráči do pole. Proto bylo jejich vzájemné utkání jen otázkou závěrečného skóre ve prospěch St. dámy. Oživením soutěže je zatím Pop Servis. Ještě neprohrál. Tentokrát zdolal Bocu Juniors. V utkání si po většinu času udržoval náskok, který i díky nedůrazu Boci v koncovce udržel až do konce. Těžší soupeři Pop Servis ale teprve čekají. Hráčem kola byl vyhlášen Jakub Němeček (El Clasico).

2.KOLO

JEN BALET A PELIKANS STOPROCENTNÍ

Po dvou kolech okresního přeboru ve futsalu mají již jen dva týmy plný počet bodů. Jedním z nich je Bílý Balet. Ten zkušeně přehrál dobře hrající Jílové. V prvním poločase byl jejich souboj vyrovnaný, ale ve druhém dějství se naplno projevila o mnoho větší zkušenost hráčů Baletu, kteří nikam nepospíchali a na své šance si počkali. Druhým týmem bez ztráty bodu jsou Pelikans Legends. V duelu s Huntířovem bylo rozhodující, že dali první gól a pak se mohli soustředit na obranu. Huntířov snižoval dvakrát na rozdíl dvou branek až v závěru utkání. Vyrovnaný, zajímavý zápas hrající v duch fair play sehrála Stará dáma s Denasem. Po dramatickém průběhu se zdálo, že dojde na zaslouženou dělbu bodů. Když už se rozhodčí chystal ukončit zápas, využili domácí toho, že soupeřův brankař stál mimo své branky a střelou do prázdné branky rozhodli zápas. Napínavý, tvrdý souboj přinesl duel Mexico – Dece Computers. Duelu by slušela remíza, ale Computers šikovně využili chyb v obraně Mexica a připsali si tři body. Být lepším neznamenalo v duelu Pop Servis – Nota že daný tým v utkání vede. V prvním poločase měli více šancí domácí, ale přesto chvíli po přestávce prohrávali 3:1. Když převzala otěže hry Nota, Pop Servis během půl minuty vyrovnal. V závěru měli příležitosti oba celky, ale brankaři již dominovali. Slovanka se poučila ze zaváhání v minulém kole a s přehledem zdolal Galacticos. O osudu utkání bylo jasno již po prvním dějství. Zápas El Clasico – Boca Juniors byl v prvním poločase ve znamení obran. Padlo po gólu na obou stranách. Přestávka změnila obraz hry. Útok střídal útok. O branky nebyla nouze. Úspěšnější v jejich střílení bylo El Clasico, které si tak připsalo první vítězství. Hráčem kola byl vyhlášen David Kutzler (Stará dáma).

1.KOLO

HUNTÍŘOV POTVRDIL DOMINANCI

Své podzimní boje zahájili okresní futsalisté. Obhájce vítězství Humtířov, tak jako mnoho let dozadu, v prvním kole prohrál. Tentokrát s Bílým Baletem. Výhra Baletu byla zasloužená. Byl po většinu utkání lepším celkem a jeho průběh měl pod kontrolou. Překvapením je vysoká výhra na jaře se trápícího Jílového nad Mexicem. To sice vedlo 1:0, ale pak již mířili přesně jen hráči Autocentra a potvrdili, že letos by měli patřit ke štikám soutěže. Slovanka si myslela v duelu s Pop Servisem na tři body. Opak byl však pravdou. Soupeř vstoupil do utkání lépe, ujal se vedení, a i když Slovanka dokázala několikrát srovnat, závěr patřil překvapivě popákům. Duel Denas – Galacticos nepřinesl žádné překvapení. První půle byla sice vzácně vyrovnané, ale po přestávce se naplno projevila větší kvality kádru Denasu. Tvrdě realitu rozdílu mezi třídou a přeborem poznalo El Clasico. Proti Notě bojovalo, ale góly střílel jen soupeř. Nota vycházela z pozorné obrany k rychlým brejkům. Bylo z toho sedm branek, žádná inkasovaná a tři body. Po bodu sahala Boca Juniors v zápase s Pelikans Legends. Ti sice vedli v průběhu druhé půle 3:0, ale snaživý soupeř dokázal srovnat. Dvě minuty před koncem po signálu z rohu dokázali Pelikans přeci jenom šťastně strhnout vítězství na svou stranu. Dramatickou bitvu sehráli Dece Computers se Starou dámou. Hosté byli po vyrovnaném průběhu blízko třem bodům. Domácím se ale podařilo v předposlední minutě vyrovnat. Hráčem kola byl vyhlášen Daniel Pilík (Pop Servis).