""" PODZIM 2018 """

11.KOLO

BÍLÝ BALET VÍTĚZEM PODZIMU

Za první polovinou sezóny zatáhli oponu futsalisté v okresním přeboru. Podzimním půlmistrem se stal Bílý Balet. V poslední utkání proti Galacticos se ovšem natrápil. Soupeř hrál velmi dobře a sahal po bodu. Teprve v závěrečné desetiminutovce strhl Balet vítězství na svou stranu. Takové štěstí ovšem neměli Pelikans Legends, když jen remizovali s Notou. Závěrečná dělba bodů je zasloužená, když zápas byl po celý průběh vyrovnaný. V závěru měly oba celky šance na rozhodnutí, ale oba brankaři, Smutný a Medal byli nejlepšími hráči svých týmů. Třetí tým ze špičky tabulky Huntířov získal snadno plný počet bodů proti Mexicu. Sice brzo prohrával 0:1, ale pak soupeři načepoval jedenáctku a přezimuje na druhém místě. Výbornou formu potvrdili Dece Computers, když celkem bez problémů zdolali Bodlo. Denas se v závěrečných kolech podzimu zlepšil, což potvrdil jasným vítězstvím nad Slovankou. Po devíti kolech bodoval Espanyol díky remíze s El Clasicem, když ho podržel brankař Procházka. Hráčem kola byl vyhlášen Daniel Šindelář (Denas).

10.KOLO

DECE COMPUTERS ZÍSKALI BĚHEM TŘÍ DNŮ ŠEST BODŮ

Již jen jedno kolo chybí do konce podzimní části okresním futsalistům. Trio na čele tabulky nadále navyšuje svůj náskok. Bílý Balet si s chutí zastřílel proti El Clasicu. Soupeř nekladl vážnější odpor. Pelikans Legends se v prvním poločase trápili s Galacticos. Prohrávali dokonce 0:3. Do přestávky však snížili a ve druhé půli sedmi góly v řadě utkání rozhodli. Huntířov si dle očekávání v poklidném tempu poradil s Bodlem. To podalo opět snaživý výkon, ale soupeř byl jasně lepší. Vyrovnanější duel se čekal od zápasu Nota – Mexico. Domácí však byli ve všech směrech lepším týmem a s přehledem zvítězili. Denas vysoko přehrál trápící se Espanyol. Dece Computers v tradičním zápase o gól přehrálo Slovanku. Hráčem kola byl vyhlášen David Vepřovský (Nota).

9.KOLO

VYSOKÉ PROHRY NOVÁČKŮ

Po devátém kole okresního přeboru navýšilo vedoucí trio svůj náskok nad čtvrtým Mexicem na pět bodů. Lídr tabulky Bílý Balet si s chutí bez větší námahy zastřílel proti Espanyolu. Pelikans Legendens nemohli po celý první poločas zlomit odpor El Clasica. Až po přestávce se favorit naplno prosadil. Blízko porážce bylo Mexico. Dobře hrající Galacticos nad ním vedli minutu před koncem 3:1. Nakonec seo všem body dělily. Huntířov si v bojovném utkání poradil se Slovankou, když měl průběh zápasu po většinu času pod kontrolou. Denas vedl o půli nad Dece Computers 3:1. Pak mu však došli síly a Décéčko skóre jasně otočilo ve svůj prospěch. Utkání Bodlo – Nota bylo rozhodnuto po několika minutách. Hosté byli ve všech směrech lepší. Hráčem kola byl vyhlášen Josef Florián (Pelikans Legends).

8.KOLO

JASNÉ VÍTĚZSTVÍ GALACTICOS

V osmém kole okresního přeboru se neudálo žádné překvapení. Vedoucí Bílý Balet si celkem v pohodě poradil s Denasem. Ten prohrával již 2:8 a teprve v závěrečných minutách skóre korigoval na přijatelný výsledek. Pelikans Legends zlomili odpor Espanyolu do přestávky. Předtím se Espanyolu podařilo srovnat z 0:2 na 2:2. Pak však své šance nevyužil a soupeř následně trestal. Dlouho vyrovnaný byl souboj El Clasico – Mexico. Závěr však patřil jasně hostům. Huntířov sehrál vyrovnaný duel s Dece Computers. Favorit spálil mnoho šancí a proto byl průběh zápasu napínavý až do konce. Jeden za svých lepších dní měla Nota. Slovanku zdolala překvapivě snadno, bez větších obtíží. V zápase Galacticos – Bodlo se potvrdilo tabulkové postavení obou celků. Domácí s přehledem zvítězili, když podali kvalitnější a vyrovnanější výkon než soupeř. Hráčem kola byl vyhlášen Bohuslav Bezouška (Galacticos).

7.KOLO

VELKÝ OBRAT BÍLÉHO BALETU

Očekávaný šlágr podzimu se hrál v rámci 7. kola okresního přeboru. Utkali se Pelikans Legends – Bílý Balet. Domácí rychle vedli 4:0 a utkání se zdálo v 15. minutě rozhodnuto. Balet to však nevzdal. Do přestávky snížil a ve druhé půli obrat dovršil. A jelikož Huntířov zvítězil nad Denasem kontumačně, soupeř se nedostavil, mají po sedmi kolech na čele tři týmy shodně 18 bodů. Mexico sice prohrávalo po pár minutách druhé půle se statečně bojujícím Espanyolem 1:3, ovšem jeho závěr byl zdrcující a přinesl jasné vítězství favorita. Slovanka si podělila body s Galacticos, jelikož žádný se soupeřů si po celý průběh utkání nedovedl vypracovat rozhodující náskok. Dece Computers využili proti Notě více šancí než soupeř a připsali si tři body. Mnoho gólových příležitostí bylo k vidění v duelu Bodlo – El Clasico. Přesně mířili ovšem na obou stranách střelci jen jednou. Proto je výsledkem zasloužená remíza. Hráčem kola byl vyhlášen Jakub Pícha (Bílý Balet).

6.KOLO

BÍLÝ BALET – MEXICO NEDOHRÁNO

Stínem celé soutěže je nedohrané utkání Bílý Balet – Mexico pro napadení jednoho z hráčů a následné nepokoje… Zápas byl kontumován ve prospěch Bílého Baletu. Tresty budou vyneseny po konzultaci s DK Krajské komise futsalu. Slovanka sice zdolala El Clasico 6:3, ale do utkání nastoupila s hráčem, který neměl zaplacen členský příspěvek Svazu futsalu a proto byl duel kontumován 5:0 ve prospěch El Clasica. Pelikans Legends prohrávali o přestávce s Denasem. Druhá půle ale přinesla gólovou smršť favorita. Dece Computers ukončili čekání na první výhru, když výborným druhým poločasem jasně přehráli Galacticos. Nota vedla sedm minut před koncem nad Huntířovem 3:1. Na body to však nestačilo. Huntířov třemi brankami v závěru skóre otočil. Bodlo potvrdilo, že je z nováčků jasně lepším týmem. Espanyol mu nebyl důstojným soupeřem. Hráčem kola byl vyhlášen Josef Štěpnička (Dece Computers).

5.KOLO

OPĚT TĚSNÉ VÍTĚZSTVÍ PELIKANS LEGENDS

Šlágrem 5. kola byl souboj Mexico – Pelikans Legends. Hrál se vyrovnaný, rychlý futsal. Zápasu by slušela remíza, ale Pelikans ukázali větší taktickou vyspělost a o gól vyhráli. Galacticos se sice ujali nad Huntířovem vedení po pěti sekundách, pak vedli i 2:0, ovšem poté se projevila zkušenost a kvalita soupeře, který po zásluze zvítězil. Zkušenosti rozhodli i duel Slovanka – Espanyol. Domácí díky větší taktické vyspělosti dotáhli s přehledem utkání k vítězství. Nota přišla zadarmo ke třem bodům, jelikož Denas se k vzájemnému utkání nedostavila. Dece Computers vedli brzy nad El Clasicem 3:0 a měli utkání ve své moci. Soupeř se však nevzdal a útočnou hrou dokázal srovnat. Bílý Balet si v pohodě zastřílel proti Bodlu, kterému se tentokrát nedařilo. Hráčem kola byl vyhlášen Martin Kroupa (Slovanka).

4.KOLO

BODLO POTRÁPILO PELIKANS LEGENDS

Ve čtvrtém kole bodovali naplno favorité. Neměli to však jednoduché. Mexico sehrálo dle očekávání vyrovnaný zápas s Denasem. O vítězi se definitivně rozhodlo až v úplném závěru, kdy se Mexicu podařilo vstřelit šestý gól. Překvapivě o mnoho těžší duel než očekávali, sehráli Pelikans Legends s Bodlem. To vedlo po dvaceti minutách 3:0 a soupeř byl chvílemi bezradný. Ovšem pak se přeci jenom potvrdili jeho zkušenosti a Pelikans pěti góly zápas otočili. Překvapivě vyrovnaný vyl i souboj Bílý Balet – Slovanka. Baletu se po celý průběh nepodařilo vytvořit si rozhodující náskok, který by soupeře zlomil. Proto byl duel zajímavý až do konce. Nečekala se porážka Noty od Galacticos. Nota nezachytila úvod utkání a pak se již nedostala do tempa. V závěru sice měla šance na vyrovnání, ale Galacticos podržel výborný Barták v brance. El Clasico dle očekávání potrápilo Huntířov. Dvakrát dokázalo dorovnat náskok soupeře, ale v závěru se mu již nepodařilo i přes šance vyrovnat. Duel Espanyol – Dece Computers byl kvůli bouřce a hřišti pod vodou odložen.

3.KOLO

MEXICO DO ČELA

Střídání na čele tabulky přineslo 3. kolo okresního přeboru ve futsalu. Díky více nastříleným gólům je nově v čele Mexico. To přehrálo Bodlo, když utkání od počátku kontrolovalo. Bílý Balet si s chutí zastřílel proti Dece Computers. O vítězi bylo jasno po pár minutách. Galacticos prohrávali s Denasem o půli jen o gól. Ve druhém dějství se již favorit naplno prosadil. Slovanka byla překvapivě vyrovnaným soupeřem Pelikans Legends. Několikrát snížila na jednobrankový rozdíl. Soupeř byl přesto po celý zápas o něco lepší a zaslouženě zvítězil. Huntířov od začátku jasně přehrával Espanyol. Ten ovšem dokázal do přestávky vytěžit z minima maximum a proto bylo po prvním dějství skóre vyrovnané. Ve druhé půli již favorit naplno dominoval. Dobrý start do soutěže potvrdila Nota. S přehledem zdolala El Clasico, když byla od počátku lepším týmem a měla průběh zápasu plně ve své moci. Hráčem kola byl vyhlášen Miroslav Betyár (Mexico).

2.KOLO

HUNTÍŘOV PŘEKVAPIL BÍLÝ BALET

To, co se nestalo za celý minulý ročník, přišlo letos již ve druhém kole. Bílý Balet padl. Stalo se tak v duelu s Huntířovem. Po vyrovnaném prvním poločase patřilo druhé dějství Huntířovu. Pelikans Legends bez problémů zdolali Dece Computers a jsou v čele tabulky. To soupeř je po dvou vysokých porážkách poslední. Denas přehrál Bodlo, ale neměl to jednoduché. Po přestávce ztratil tříbrankové vedení a na konečné vítězství se velmi nadřel. Zápas Mexico – Slovanka byl celkem vyrovnaný. Domácí však byli efektivnější v koncovce. Jen tři branky viděli diváci v duelu El Clasico – Galacticos. Hosté si v prvním dějství vypracovali dvoubrankový náskok, který pevnou obranou po přestávce udrželi. Espanyol nestačil na Notu. Ta byla po celý zápas lepším týmem a po zásluze zvítězila. Hráčem kola byl vyhlášen Vlastimil Michl (Huntířov).

1.KOLO

EL CLASICO OTOČILO DUEL S DENASEM

Další, již 21. sezóna okresního přeboru ve futsalu byla v minulých dnech zahájena prvním kolem. Těžký vstup do podzimu má za sebou obhájce titulu Bílý Balet. Proti Notě byl v prvním poločase horším týmem a zaslouženě prohrával. Teprve po přestávce favorit zapnul naplno a zápas rozhodl. Nota srdnatě bojovala, ale dokázala v závěru jen snížit na jednobrankový rozdíl. Pelikans Legends potvrdili formu ze Superpoháru a bez obtíží zdolali Huntířov, když o výsledku bylo jasno již do přestávky. Bodlo poznalo, že to ve vyšší soutěži nebude mít jednoduché. Se Slovankou drželo krok v první půli. Ve druhém dějství již dominoval zkušenější celek. Druhý nováček Espanyol hned v úvodním kole zvítězil. Galacticos mu to však velmi zjednodušili, jelikož hráli jen se třemi hráči v poli. Přesto však byl duel až do samého závěru vyrovnaný a napínavý. Denas vedl o poločase nad El Clasicem v pohodě 3:1. Druhá půle však patřila bojovnějšímu soupeři, který týmovějším výkonem utkání otočil. Mexico zdolalo překvapivě vysoko Dece Computers. Ti po půli zcela odpadli. Hráčem kola byl vyhlášen Lukáš Rantfner (El Clasico) .